Çözüldü R9 290X Mi GTX 780Ti Mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

parisapo

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Hırdavat
R9 290X ve GTX 780Ti arasında kaldım. Hangisini almalıyım ? Galiba R9 alana Battlefield 4 ve Sniper Elite 3 hediye ediyorlarmış. Nvidia da böyle bir şey yok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx 780Ti, R9 290X'den daha performanslı bir karttır fakat aradaki fiyat farkına değer bir FPS farkı var mı tartışılır. GTX 780Ti sanırım oyun hediye etmiyor. Gtx 770, WatchDogs hediye ediyordu en son. Gtx 780Ti'de böyle bir durum var mı bilmiyorum.

Gtx 780Tİ, R9 290X'den daha performanslı bir karttır fakat aradaki fiyat farkına değer bir FPS farkı varmı tartışılır. Gtx 780Tİ sanırım oyun hediye etmiyor. Gtx 770, WatchDogs hediye ediyordu en son. Gtx 780Tİ'de böyle bir durum varmı bilmiyorum.

770 bile hediye ediyorsa 780ti nin hediye etmesi lazım ...

Aslında bu biraz satıcı firma ile alakalı. Mesela ben Gtx 770 aldım ve bana WatchDogs kodu göndermeleri gerekirken göndermediler. Aradım sordum EXA bilgisayarı. Kodu, Gigabyte'yi arayıp alacaksınız dediler. Bende mail attım. Onlarda Exa'dan alacaksınız, biz kodları satıcı firmalara dağıtıyoruz dediler. Orayı ara, ordan orayı ara derken sıkıldım artık ve almadım kodu. Alacağın yer çok önemli hocam.

Bende araştırıyorum ama Gtx serisinde hediye yok şuan daha önce watch dogs veriyorlardı. Şuan R9 serisinde istediğin 3 oyun bedava. Soruna gelince 780Ti tabiki daha güçlü ama o fiyat farkına o fps çok düşük kalıyor. @JaroxJamaica kardeşime katılıyorum.

Hocam zaten ben bu tür şeyleri internetten almam alacağım iki yer var vatan pc yada gold bilgisayar ikiside büyük firma gecen yıl vatan pcsiden 3500 tl değerinde bir notebook aldım o notebookun hiç bir kampanyası yoktu. Çalışanına bana bir hediye vermeniz gerekmez mi dedim onlarda çanta yada mouse verebiliriz dediler ben onun yerine coh2 istedim adamlar bana verdi (90 tl ydi o zamanlar)...Neyse gelelim ekran kartı konusuna r9290x saphire 1500 tl diğer tarafta asus yada msi gtx780ti seçeneğim var o da 2bin tl. Yeni pc alacağım. R9 alırsam ssd veya ram takviyesi için bütçem oluyor malum arada 500 lira fark var.. Ayrıca şuan r9 alana 3 oyu bedava ve bunlardan biride 50 dolarlık sniper elite 3 sizce aradaki fiyat farkına değer mi gtx780ti? Mesela r9 beni 2 gtx780ti 3 sene mi götürürr? Veyahut ben r9 da ön iyi oyun da herşeyi full açabilirmiyim ? Gtx780ti de bazı oyunlara özel ayarlar varmış mesale csgo, ac serisinde. bunlar aradaki 500 liraya değer mi?

@Silinen üye Ben r9 290x PCS+ aldım ve çok memnunum. Sen de kesinlikle 290X almalısın bence. Aradaki 500TL fark 5-10 fps anca eder ki Ubisoft dışındaki firmaların oyunlarında Nvidia ile AMD arasında pek fark yok oyunlarda. Ubisoft da zaten optimize özürlü oyunlar yapıyor. Bence sen Sapphire Tri-X al ve SSD + RAM için paran da kalır takviye yaparsın. 3 oyun da bedava :)

Bütçeniz yeterli ise arada ki 450 tl lik fark size dokunmayacaksa Gtx 780Ti alın derim. Ben MSI Lightnin r9 290x alacaktım, faka vatanın bana yaptığı terbiyesizlik yüzünden alamadım, ve gtx 780Ti kullanıyorum, memnunumda ama r9 290x de çok çok güçlü bir kart alırsanız, gtx 780Ti almadım diye pişman olmazsınız. Eğer r9 290x alacaksınız powercolor pcs+ modelini alın.

Nvidia candır arkadaşlar, bu kadar para veriyorsanız o farkı verin ve Nvidia ile o üst düzey hissi yaşayın. 6 sene AMD kullandım, bezdim de ne bezdim.

Al işte yeni bir Nvıdıa fanboyu. Gidip HD 2400 Pro gibi eski ekran kartlarını kullanıp AMD'ye laf atmanın manası yok. GTX 760'tan önce HD 7850 kullanmıştım ve hiçbir sorun yaşamıyordum. Ayrıca artık AMD sürücü vb. problemlerini çözdü. 400 TL verip 5-10 FPS fazla almak istiyorsanız buyrun alın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı