R9 290X Sistem Toplama

Güney Dursun

Kilopat
Daha fazla  
Mrb arkadaşlar sistemi toplamaya 3 ay önce başladım vatandan alındı tüm parçalar fakat parça ağrızaları yüzünden,anakart işlemci ve ram ler tekrardan değişti 3 aylık sistemi 1 aydır kullanıyorum yani.

Ssd ise ilk başta 60 gb ın yeterli olucağı düşünülerek alındı fakat sonradan yetersiz geldi 120 gb a çevrildi.

sistemim hakkında yorumlarınızı bekliyorum ve ekran kartının ısınma sorununa çözüm bulabilen varsa söylemesini umuyorum.İyi geceler...
Adsız.jpg

Ekran kartı yükte ve boştaki değerleri nedir.
işlemci olarak bunu tercih edebilirdiniz.
www.vatanbilgisayar.com: Amd Fx X8 8320 Soket Am3+ 3.5Ghz 16Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
FX 8350 ile aşağı yukarı aynı performans sağlar. Ram'de 8 GB yeterli olabilirdi.

Parça değiştirme gibi bir şansım malesef yok parçalar alındı kullanılıyor.
Ekran kartının O.C ile ( kendi O.C yaptığım değerler ile) yükte 95 dereceyi görüyor max. resimde atayım size.
Adsız2.jpg

Bu ekran kartına neden O.C yapmayı gerek duydun. Çoğu oyunu kendi ayarları ile kaldırabilecek bir
Ekran kartı bence O.C yapmadan değerlendirin.

Alınmış sistem alınmıştır. Bu kasanın içten görüntüsünü görmek isteriz. Evet ekran kartı konusunda değiştirme şansınız var ise msi ile değiştirilebilir. Tabi gaming modeli ile değiştirebilirsin. Diğeri kasaya sığmaz. Asus markasının modeli'de zorlama sığmıştır. Kasa içi görüntüsünü bekliyorum. Hayırlı olsun. :)

Bu arada sapphire filan sığar ama keser isen sığar. Yani bu şekil.
el1phl.jpg

Ben böyle yapmanı tavsiye etmem. Sağlamlığını çok büyük oranda azaltır kasanın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı