R9 290X'in En İyi Soğutmaya Sahip Modeli Hangisidir?

• Konuyu başlatan Fatih DEMİR ANT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 2B
Kullandığım kasa ve PSU dandik iken iki kartıda kullandım, tam yükte ikiside 75-80 derecelerde geziyordu, 80'i geçmemişti. Ama kasada hava akışı denen bir şey yoktu, işlemcim de 70-75 derecelere çıkıyordu. Şimdiki kasam Xigmatek Talon, PSU 750w silver 80+. Bu kasayla da iki kartı kullandım, tam yükte taş çatlasın 65 dereceyi gördüm. İkisi de iyi soğutmaya sahip, bazı yerlerde PCS+ geçiyor, bazı yerlerde Tri-X. Gönlünden hangisi geçiyorsa onu al, pişman olmazsın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım kasa ve PSU dandik iken iki kartıda kullandım, tam yükte ikiside 75-80 derecelerde geziyordu, 80'i geçmemişti. Ama kasada hava akışı denen birşey yoktu, işlemcimde 70-75 derecelere çıkıyordu.Şimdi kasam Xigmatek Talon, PSU 750w silver 80+.Bu kasaylada iki kartı kullandım, tam yükte taş çatlasın 65 dereceyi gördüm.İkiside iyi soğutmaya sahip, bazı yerlerde PCS+ geçiyor, bazı yerlerde Tri-X. Gönlünden hangisi geçiyorsa onu al, pişman olmazsın..
Hem bana TRI-X daha güzel gözüktü :) Nasıl olsa aynı performansı vereceğine göre TRI-X alacağım.

PCS+ "MSI Lightning" hariç hepsini dize getiriyor. Lightning'i geçememesinin sebebi ise zaten o kartın çok extreme bir soğutmaya ve OC değerine sahip olmasından kaynaklıdır. (Ve fiyatı yaklaşık olarak +600TL civarında. :D)

Kaynak: PowerColor R9 290X PCS+ 4 GB Review | techPowerUp

temp.gif

GPU Temperature Comparison
IdleLoad
PowerColor R9 290X PCS+37°C / 38°C68°C / 76°C
MSI R9 290X Gaming40°C79°C
ASUS R9 290X DC II OC37°C78°C / 94°C
Sapphire R9 290X Tri-X OC36°C73°C
PowerColor R9 290X OC44°C93°C
AMD R9 290X49°C93°C / 94°C
[THEAD] [/THEAD]
[TBODY] [/TBODY]

Overclockersclub.com'a göre ise yükte daha serin çalışıyor PCS+.
PowerColor R9 290X PCS+ Review » Page 16 - PowerColor R9 290X PCS+ Testing: Temperatures - Overclockers Club

GURU 3D'ye göre ise
index.php
index.php

Seçim senin. PCS+ çok daha uygun ve çok daha serin. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı