R9 380 4 GB vs GTX960 2 GB OC

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar Gigabyte GTX960 OC modeli kullanmaktayım. İkinci elden R9 380 4 GB buldum. Takasa benim kart + 150 TL olarak anlaştık. Ama ben kendi kartımı 400 TL'ye aldım. Bu takas sizce mantıklı mı? Özellikle 4 GB olduğu için alma taraftarıyım.

Bellek boyutundan önce kartlar arasında ki performans farkını araştırdınız mı? Hangi oyunda hangi kart kaç FPS alıyor, benchmark testleri gibi

Hocam r9 380 %7 daha performanslı olarak gösteriyor yine fps olarak 4-10 fps daha iyi
Ben bu fiyata alınır mı bu kart diye düşünüyorum bana totalde 550 tl olacak

Arkadaşlar Gigabyte GTX960 OC modeli kullanmaktayım. İkinci elden R9 380 4 GB buldum. Takasa benim kart + 150 TL olarak anlaştık. Ama ben kendi kartımı 400 TL'ye aldım. Bu takas sizce mantıklı mı? Özellikle 4 GB olduğu için alma taraftarıyım.
Olağan üstü bir performans artışı yaşamayacaksın üstelik ikinci el kart alıyorsun. Şimdi alırsın 5-10 FPS için verirsin güzelim kartını üstüne birde sayarsın 150 lirayı. Aradan bir ay geçer kart elinde kalır üzülürsün. Paranı biriktir güncel güzel bir kart al. Alana kadar elindeki seni idare eder.

Kartlar arasında çok bir fark yok yüzde 5 kadar iyi sadece ve sorunsuz bir Nvidia kartını AMD ile değiştirmek de mantıklı gelmedi. 1-1 takas belki olur ama 150TL asla verilmez.

Çok takas etmek istiyorsanız RX 470-570 ile takas edin ya da kartınızı satıp RX 470-570 alın derim. 550-650TL bandında çok iyi bir kart kendisi.

R9 380 biraz daha performanslı bir karttır lakin daha fazla güç tüketeceğinide göz önünde bulundurun PSU'nuzun yeterli olduğundan emin olun

Valla hocam sıfır ekran kartlarının yanına yaklaşılacak gibi değilki bu fiyata sıfır gt1030 anca alınır.
500W 80+ psu var hocam
Yani bunu alana kadar rx serisi bir kart almak daha mantıklı öylemi hocam. Çünkü 2gb bana artık yetmiyor.

GTX 960 satılır, üzerine 100-200 TL eklenip RX 580 8GB ikinci el temiz alınır. Diğer kart modellerini aklınızdan çıkarmanız gerekiyor. R9 380 falan çok eskide kaldı artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı