R9 380 alınır mı?

Jackie Boy

Kilopat
Daha fazla  
eGPU için R9 380 almayı planlıyorum. i7 4712mq işlemcim 16 GB RAM'im var. Hazırda 2 GB GT 940M var ama çok sorun çıkartıyor bu yüzden bunu almayı planlıyorum. 2 el satan veya tavsiyesi olan yardımcı olabilir mi?

Hocam bence o kadar eski bir laptop için ölü bir yatırım olur. Laptopu satıp masaüstü toplayarak R9 380 ekran kartı takmanız daha iyi olmaz mı?

Hocam bence o kadar eski bir laptop için ölü bir yatırım olur. Laptopu satıp masaüstü toplayarak R9 380 ekran kartı takmanız daha iyi olmaz mı?
İşlemcim bildiğim kadarıyla kötü bi işlemci değil. Şimdi alabilsem ancak ryzen3 4300ge alabilirim o da şuan ki işlemcime denk zaten.5000tl bütçe ile en verimli neler yapabilirim.

İsraf olur. Yapmak çok saçma onun yerine para biriktirip laptopu satıp APU sistem toplamak daha mantıklı.
APU sistem ile istediğim performansı pek alabileceğimi düşünmüyorum. Bildiğim kadarıyla APU sistemler şuan öyle çok verimli değiller. Önerdiğiniz bi sistem var mı 5000tl bütçe ile yapabileceğim beni uzun yıllar götürücek.
O zaman PSU'da lazım. R9 380 iyi güç tüketir.
evet ona bakıyordum ben de şimdi sanırım rx580 r9 380 e denk ve daha az güç tüketiyor. Onu önerir misiniz

APU sistem ile istediğim performansı pek alabileceğimi düşünmüyorum. Bildiğim kadarıyla APU sistemler şu an öyle çok verimli değiller. Önerdiğiniz bir sistem var mı 5000TL bütçe ile yapabileceğim beni uzun yıllar götürecek.

Evet ona bakıyordum ben de şimdi sanırım RX580 R9 380'e denk ve daha az güç tüketiyor. Onu önerir misiniz?

Sistem toplama için konu açarsanız yardımcı olurlar. Bu arada istediğiniz performans ne bilmiyorum ama özellikle şu zamanda F/P APU'lar bulunmakta.

İşlemcim bildiğim kadarıyla kötü bi işlemci değil. Şimdi alabilsem ancak ryzen3 4300ge alabilirim o da şuan ki işlemcime denk zaten.5000tl bütçe ile en verimli neler yapabilirim.
Hocam bunu cidden söylediniz mi? Şaka olarak mı yoksa cidden işlemcinizin Ryzen 3 4300GE ile denk olduğundan emin misiniz? O laptopa RTX taksanız yine tam performans alamayacaksınız. Laptopa eGPU takmak zaten para israfı.

Geri
Yukarı