R9 380 çok ısınıyor

Metehan4161

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım boştayken 49 derece oyuna girdiğimde 85 90 dereceye kadar çıkıyor.
Ekran kartım: AMD Radeon R9 380.
Fanlarımın hepsi en yüksek hızda çalışıyor termal macunu yeni sürdüm ve yeni temizledim kasa çok hava alan bir yerde ama yine de sıcaklık düşmüyor.

Kasanızın hava sirkülasyonu iyi olmayabilir. Kasa kapağı açık bir şekilde deneme yapar mısınız? Yine aynı sıcaklık değerlerine yükseliyor mu kart.

Boştayken sıcaklığı normal denebilir fakat 85-90 derece sıkıntı. Kasanın yan kapağını açıp sıcaklıklara bakabilirsiniz.

Kasanızın hava sirkülasyonu iyi olmayabilir. Kasa kapağı açık bir şekilde deneme yapar mısınız? Yine aynı sıcaklık değerlerine yükseliyor mu kart.
Boştayken sıcaklığı normal denebilir fakat 85-90 derece sıkıntı. Kasanın yan kapağını açıp sıcaklıklara bakabilirsiniz.
Dediklerinizi yaptım sıcaklık boştayken 44'e düştü oyunlardayken 66 63 dereceler düştü sıkıntı olmaz değil mi rahatça oynarım.

Dediklerinizi yaptım sıcaklık boştayken 44'e düştü oyunlardayken 66 63 dereceler düştü sıkıntı olmaz değil mi rahatça oynarım.

Sıkıntı olmaz ancak kasanız daha çabuk tozlanabilir ve daha sık temizlik yapmanız gerekebilir. Sizin için sıkıntı yok ise öyle kullanmanızı tavsiye ederim.

Kapağı açınca 85-90'dan 60-70'e düşüyorsa eğer kasanın hava akışı gerçekten berbat demektir. Açık olması bir sıkıntı oluşturmaz. İçine bir şey dökmemeye dikkat edin yeterli. Biraz daha hızlı tozlanabilir bir de.

Geri
Yukarı