R9 380 ekran kartım ısınıyor

Daha fazla  
Herkese selamlar. Yaklaşık 4.5 senedir MSI R9 380 ekran kartını kullanıyorum. Çok uzun süreler yeni nesil sistemi zorlayan oyunlar oynadım. Genellikle kartın ısısı en fazla 83 84'ü görüyordu. Fakat 2 gün önce streamer Life Simulator oyununu indirdim ve 10 15 dakika oynadıktan sonra MSI Afterburner programında fan hızını %100'de GPU sıcaklığını da 95 96'larda olduğunu gördüm(biraz daha bekledim neredeyse 100 derece olacaktı). Oyunun sistem gereksinimlerinde çok da fazla bir şey istemediğini gördüm. Acaba sorun oyunda mı yoksa kartımda mı? Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sorun oyunda değil. En son ne zaman kasa ve ekran kartının temizliğini yaptınız termal macun değişikliği yaptınız mı? Fanlar dönüyor mu?

Sorun oyunda değil. En son ne zaman kasa ve ekran kartının temizliğini yaptınız termal macun değişikliği yaptınız mı? Fanlar dönüyor mu?

En son detaylı temizliğini 3 ay önce yaptım fakat elimde macun bulunmadığı için macun değişikliği yapamadım. Fanları kontrol ettim dönmesinde herhangi bir sıkıntı yok.

Kasanın hava akışı nasıl mümkünse kasanın kapağını açıp tekrar oyuna girip sıcaklıkları kontrol edin ve karta overclock yaptın mı yaptıysan kaldır.

Geri
Yukarı