R9 380 GTA 5 Kasma Sorunu

Onurzengn060

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5 çok fazla kasıyor ve düşük FPS alıyorum. Sayın Recep Baltaş bu kartın incelemesini çekmiş, ortalama 80 75 FPS almıştı. Benim de videoda görebileceğiniz gibi benchmarkda 25-50 FPS alıyorum. Sadece uçakla falan giderken biraz FPS artıyor, o da çok dengesiz. Hikaye modunda oynarken de 50 FPS'i geçmiyor. Araba ile giderken 25 FPS'e kadar düşüyor. İlginç olansa en yüksek ayarda da aynı FPS'i alıyorum en düşük ayarda da. Benim anlamadığım neden Technopat kanalındaki videodan 40 FPS düşük alıyorum? Benim ekran kartimdan daha düşük modeller bile benden çok daha fazla FPS alıyor. Bir de görüntü ayarlarını arttırdığımda gözüme gene hoş gelen bir görüntü olmuyor. Etrafta çizgi çizgi birş eyler çıkıyor, bazı görüntü ve gölgeler sonradan yükleniyor. HDD'de sorun yok HD Tune'de kontrol ettiğim kadarıyla. Bir video yükledim her ne kadar kalitesiz olsa da elimden bu geldi kusura bakmayın. Bilgisayardan kaydedince çok fazla donuyor. Yardımlarınızı ve değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim;

• Intel i3 4130
  • Asus Readon R9 380 2GB
  • 8 GB Hyperx 1600 MHz RAM
  • 650W 80+ Frisby PSU
  • Windows 10

Oyunum orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin limitine takılıyorsunuz. İşlemci yeterli değil.
Ayrıca Frisby PSU'yu da en yakın zamanda değiştirmenizi öneririm.

BF 4 de işlemciye yüklenen bir oyun. 30 FPS bu tür işlemci gücünü gerektiren oyunlarda etkileyebilir, gayet normal.

BF 4 de işlemciye yüklenen bir oyun. 30 FPS bu tür işlemci gücünü gerektiren oyunlarda etkileyebilir, gayet normal.

Peki hocam en azından oynanabilir seviyeye getirmek için ne yapabilirim ? Şimdilik bu işlemciyle devam etmek zorundayim. Hocam çok özür diliyorum. PSU Frisby değil Fsp diye bir marka ve 700W.

i5 4460 işlemci ile Sapphire R9 380 4GB ekran kartı kullanıyorum. Gta 5'de minimum 60 fps alabiliyorum. Arabayla hızlı giderken 40-45 civarı oluyor.

Teşekkürler cevabınız için. En yakın sürede işlemciyi değiştireceğim ama o kadar umustsuzum ki aynı sorunlarla karşılaşacağım diye çekiniyorum açıkçası.

Son düzenleme:
Peki hocam en azından oynanabilir seviyeye getirmek için ne yapabilirim ? Şimdilik bu işlemciyle devam etmek zorundayim. Hocam çok özür diliyorum. PSU Frisby değil Fsp diye bir marka ve 700W.

Teşekkürler cevabınız için. En yakın sürede işlemciyi değiştireceğim ama o kadar umustsuzum ki aynı sorunlarla karşılaşacağım diye çekiniyorum açıkçası.

Hocam benim işlemcimden almanı önermiyorum. Daha 1151 anakart ile daha üst modellere bak bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı