R9 380 oyunlarda anlık FPS düşüşü

atakan359

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar neredeyse oynadığım bütün oyunlar FPS birkaç saniyeliğine bazen çok daha uzun süreliğine FPS düşüşü oluyor sonra FPS tekrar eski haline düzeliyor. CS:GO'da bile FPS 300'den 40'lara 60'lara kadar düştü. Ve geri kalan birçok oyunda ve bu oyunları oynanmaz hale getirdi. Windows'a sıfır temiz kurulum yapmayı denedim olmadı. BIOS'um güncel.
  • AMD FX 8320 İşlemci
  • MSI R9 380 Ekran Kartı
  • G-Skill 16GB DDR3 1600MHz Bellek
  • MSI 970A G43 Anakart
  • 750W 80Plus Bronze Thermaltake SmartPowe PSU
    sıkıntı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip, tekrar en güncel sürümü yükleyin...

Merhaba arkadaşlar neredeyse oynadığım bütün oyunlar FPS birkaç saniyeliğine bazen çok daha uzun süreliğine FPS düşüşü oluyor sonra FPS tekrar eski haline düzeliyor. CS:GO'da bile FPS 300'den 40'lara 60'lara kadar düştü. Ve geri kalan birçok oyunda ve bu oyunları oynanmaz hale getirdi. Windows'a sıfır temiz kurulum yapmayı denedim olmadı. BIOS'um güncel.
  • AMD FX 8320 İşlemci
  • MSI R9 380 Ekran Kartı
  • G-Skill 16GB DDR3 1600MHz Bellek
  • MSI 970A G43 Anakart
  • 750W 80Plus Bronze Thermaltake SmartPowe PSU
    Eki Görüntüle 249556
Bende de aynı problem var. Ne yaptıysam düzeltemedim.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip, tekrar en güncel sürümü yükleyin...
Yaptım sorun hala devam ediyor.

Paylaştığım görselde CPU sıcaklığı sürekli azalıp eski haline geliyordu zaten bir gariplik vardı bu durumda. Boştayken 55-50 derecelerde geziyordu hep. Ben de kasanın için açtım PSU'nun kabloları kasa içinde düzgün yerleştirilmemişti ve bu yüzden kasa içindeki hava akımını ciddi bir şekilde engelliyorudu ben de bir kaç düzenleme yaptım ve BIOS'tan da birkaç ayarlama yaparak boşta 45 dereceye yükte 55 dereceye ulaştım şuanlık CSGO'da o 50-30 FPS'ye düşüş yaşanmıyor fakat bu sistemin alması gerken FPS'yi ise alamıyorum 120 FPS ile oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı