R9 380 Valorant oynarken siyah ekran

Aydın Zafer

Femtopat
Daha fazla  
ASUS STRIX R9 380 2 GB GDDR 5 256 bıt modelı ile oyun oynarken bir anda siyah ekran yiyorum, ses VS. hiçbir şey gelmiyor, PC'yi yeniden başlatmak zorunda kalıyorum sorun nedir fikri olan?

1/Sistem özellikleriniz ve işletim sisteminiz nedir?

2/Hangi driverı kullanıyorsunuz?

3/Oyunlar dışında siyah ekran sorunu yaşıyor musunuz? Örneğin streaming servislerinde ekranın kararması/yeşile dönmesi ve o esnada bilgisayarın kilitlenmesi gibi.

4/Ara ara görüntü sürücüsü çökmesi yaşıyor musunuz?

DDU ile driver silip yükleyin.

Yaptım olmadı.

1/sistem özellikleriniz ve işletim sisteminiz nedir?

2/hangi driverı kullanıyorsunuz?

3/oyunlar dışında siyah ekran sorunu yaşıyor musunuz? Örneğin streaming servislerinde ekranın kararması/yeşile dönmesi ve o esnada bilgisayarın kilitlenmesi gibi.

4/ara ara görüntü sürücüsü çökmesi yaşıyor musunuz?

1 Intel Xeon X3440 4GHz (O.C)
12 GB RAM.
Corsair CV 550 watt 80 Plus.
2Driver Booster sürücüleri kullanıyorum.
3 evet yaşıyorum.
4 hayır.

SSD sağlık durumu %72 ondan olabilir mi, aynı şekilde sürekli mavi ekran da alıyorum.

Eğer tam olarak şu problemi yaşıyorsanız ASUS R9 380 yeşil ekran hatası sanırım aklımdaki durum var. Benzer sorunları yaşamış biriyim.

Muhtemelen driver ile de ilgisi yok. Bazı durumlarda tetiklenen bir donanım hatası olduğunu düşünüyorum.

Mavi ekran döküm dosyalarınızı paylaşabilir misiniz?

SSD kaynaklı bir problemden şüpheleniyorsanız sanal belleği kapatmayı deneyin.

Problem sırasında sıcaklıklar ne kadar? Sıcaklık yüksek iken mi yoksa belli bir sıcaklık aralığında mı yaşanıyor?

Mavi ekran döküm dosyalarınızı paylaşabilir misiniz?

SSD kaynaklı bir problemden şüpheleniyorsanız sanal belleği kapatmayı deneyin.

Problem sırasında sıcaklıklar ne kadar? Sıcaklık yüksek iken mi yoksa belli bir sıcaklık aralığında mı yaşanıyor?

Sıcaklıklar düşükken oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı