Çözüldü R9 380 ve i3 6100 CS:GO FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Krofikerbey

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sapphire R9 380 4 Gb Ekran kartım ve i3 6100 işlemcim var. Sistemi daha 4 5 ay önce topladım gayet memnundum ilk başlarda. Sistem CS:GO'da sabit 300 FPS alıyordu neredeyse fakat şu an 120-130 smoke falan gelince 90 oluyor. Sinirlenmemek mümkün değil. Termal macunu yeniden sürdüm güzel bir şekilde için de temizledim donanımsal bir sorun var mı anlamadım. Büyük ihtimal yok her şey yerli yerinde Windows 10 64 bit kullanıyordum dedim belki işletim sistemindendir. Çünkü Windows 10 Update sonrası çoğu kişi FPS sorunu yaşadı. Windows 8.1'e geçtim yine aynı yardımcı olur iseniz çok sevinirim.

Çözüm
Monitörün 75Hz üzerinde yenilenmeye(120-144 vs.) Sahip değilse dert etmene gerek yok bu 1, 2.'si ise oyun ayarlarını yükseltirsen muhtemelen daha yüksek FPS değerlerine ulaşıcaksın.

Hocam 60 Hz fakat 100 FPS'de 10 FPS gibi kasmalar oluyordu sorun da o zaten 60 Hz bile oynarım yeter ki kasmasın.

Oyunla ilgili değil ama R9 380 i3 6100'e takma bence GTX 950 al.

R9 380 GTX 950'den daha güçlü bir kart memnunum aslında :)

R9 380'nin GTX 950'den ne eksiği var acaba?

Fazlası var :)

Kardeşim R9 380 GTX 960'dan iyi sen neyin kafasını yaşıyorsun. Bazı konularda da saçma sapan şeyler yazıyorsun. Bilmiyorsan uğraşma bu işlerle.

Sakin hocam :)

4 5 ay önce demişsin. Gelen güncellemelerin etkisi olmuş olabilir her ne kadar ihtimal vermesemde. Diğer seçenek oyunda Max FPS değerlerine yine güncelleme ile 120 civarı sabitlenmiş olabilir. Bence 120 FPS 90 FPS gibi değerlerin çok da kötü bir yanı yok. 300 FPS alınca aldığın sonuç ile 120 FPS'de aldığın sonuç arasında bir fark görüyor musun, diğer oyunlarda da böyle FPS kayıpların var mı?

Hocam diğer oyunlarda yoktu sorunu çözdüm ilginizden ve bilginizden dolayı teşekkür ederim :) konuyu baltalamamışsınız 2 kez format atmıştım düzelmemişti fakat son kez dedim bir deneyeyim Windows 10 Pro attım tekrar güncellemeyle falan kendi Driver'ı yükledi güncelleme yapmıyor. Fakat şu an gayet memnunum. Crimson sürümünden 15.30.1025.1001-151129B-297237e yazıyor,16.7.2'ye güncellemeyeceğim. Şu an tekrar 300 FPS alıyorum çatır çutur. Bir sorum daha var, eğer bilginiz var ise OBS'de video çekerken 130-200 FPS gösteriyor kasma sorunu falan yok fakat sanki yağ gibi kayıyor FPS bilmem. Anlatabildim mi fakat 60'a sabitlendiğindeki gibi program 60'a sabitlemez. Normalde ama çözemedim onu :) tekrar teşekkür ederim ilginiz için.
Monitörün 75hz üzerinde yenilenmeye(120-144 vs.) sahip değilse dert etmene gerek yok bu 1, 2.'si ise oyun ayarlarını yükseltirsen muhtemelen daha yüksek FPS değerlerine ulaşıcaksın.

4 5 ay önce demişsin. Gelen güncellemelerin etkisi olmuş olabilir her ne kadar ihtimal vermesemde. Diğer seçenek oyunda max fps değerlerine yine güncelleme ile 120 civarı sabitlenmiş olabilir. Bence 120 fps 90 fps gibi değerlerin çok da kötü bir yanı yok. 300 fps alınca aldığın sonuç ile 120 fpsde aldığın sonuç arasında bir fark görüyor musun, Diğer oyunlarda da böyle fps kayıpların var mı ?

Monitörün 75Hz üzerinde yenilenmeye(120-144 vs.) Sahip değilse dert etmene gerek yok bu 1, 2.'si ise oyun ayarlarını yükseltirsen muhtemelen daha yüksek FPS değerlerine ulaşıcaksın.

Hocam 60 Hz fakat 100 FPS'de 10 FPS gibi kasmalar oluyordu sorun da o zaten 60 Hz bile oynarım yeter ki kasmasın.

Oyunla ilgili değil ama R9 380 i3 6100'e takma bence GTX 950 al.

R9 380 GTX 950'den daha güçlü bir kart memnunum aslında :)

R9 380'nin GTX 950'den ne eksiği var acaba?

Fazlası var :)

Kardeşim R9 380 GTX 960'dan iyi sen neyin kafasını yaşıyorsun. Bazı konularda da saçma sapan şeyler yazıyorsun. Bilmiyorsan uğraşma bu işlerle.

Sakin hocam :)

4 5 ay önce demişsin. Gelen güncellemelerin etkisi olmuş olabilir her ne kadar ihtimal vermesemde. Diğer seçenek oyunda Max FPS değerlerine yine güncelleme ile 120 civarı sabitlenmiş olabilir. Bence 120 FPS 90 FPS gibi değerlerin çok da kötü bir yanı yok. 300 FPS alınca aldığın sonuç ile 120 FPS'de aldığın sonuç arasında bir fark görüyor musun, diğer oyunlarda da böyle FPS kayıpların var mı?

Hocam diğer oyunlarda yoktu sorunu çözdüm ilginizden ve bilginizden dolayı teşekkür ederim :) konuyu baltalamamışsınız 2 kez format atmıştım düzelmemişti fakat son kez dedim bir deneyeyim Windows 10 Pro attım tekrar güncellemeyle falan kendi Driver'ı yükledi güncelleme yapmıyor. Fakat şu an gayet memnunum. Crimson sürümünden 15.30.1025.1001-151129B-297237e yazıyor,16.7.2'ye güncellemeyeceğim. Şu an tekrar 300 FPS alıyorum çatır çutur. Bir sorum daha var, eğer bilginiz var ise OBS'de video çekerken 130-200 FPS gösteriyor kasma sorunu falan yok fakat sanki yağ gibi kayıyor FPS bilmem. Anlatabildim mi fakat 60'a sabitlendiğindeki gibi program 60'a sabitlemez. Normalde ama çözemedim onu :) tekrar teşekkür ederim ilginiz için.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı