R9 380 ve Samsung C27HG70 monitör DisplayPort sorunu

Devrim Aydemir

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba

Asus'un r9 380 Strix model ekran kartını kullanıyorum. (2 Gb modeli) Ekran kartı çıkışında 1 hdmi 1 displayport ve 2 dvi çıkış mevcut. Yeni aldığım Samsung C27hg70 model 2k 144 hz monitörüme hdmi ile bağladığımda (hdmi versiyonundan dolayı) 2k 144 hz görüntü alamıyorum. Dolayısıyla displayport biriminden yararlanıyorum.

Lakin sorunun kaynağını bilmemekle beraber ilk gün sorunsuzken şu anda görüntü alamıyorum. Hdmi ile 2k 30hz görüntü gelirken displayport ile görüntü ve sinyal yok. Geçici olarak hdmi ile bilgisayarı açıp sonradan displayporta dönüş yapınca sorunsuz kullanım sağlayabiliyorum ta ki bilgisayar açılıp kapanana kadar. Bu tarz problemler yaşayıp çözen arkadaşların önerileri bana yardımcı olmadı.

Sorun ekran kartının kendisinden kaynaklanıyorsa yaza doğru zaten değiştirmeyi düşünüyorum. Ama bulduğum çözüm de beni çok uğraştırıyor. Değerli yardımlarınızı rica ederim.
Saygılarımla...
Sorunu bir çok yöntem denerken farkında olmadan çözdüm. Şu an tekrarlamıyor ve 2k 144hz displayport üzerinden sorunsuz devam ediyorum.

Son düzenleme:
Aynı problemler bende de var. aynı ekran kartı - monitör kombinasyonunda aynı işlemleri yaparak kullanabiliyorum. Ancak bugün itibari ile hiç görüntü alamamaya başladım. Heralde bu ekran kartını seçtiğim için pişman olucam gibi bir his var içimde.

Aynı problemler bende de var. aynı ekran kartı - monitör kombinasyonunda aynı işlemleri yaparak kullanabiliyorum. Ancak bugün itibari ile hiç görüntü alamamaya başladım. Heralde bu ekran kartını seçtiğim için pişman olucam gibi bir his var içimde.
Hocam merhaba konuyu editlememişim ama garip bir şekilde kabloyu tam tersi bağlayınca (ekran kartı kısmını monitöre olarak) sorun düzeldi. Konuyu açtığımdan bir kaç gün sonra düzeldi ve tekrarlamadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı