R9 380X Battlefield 1 Ani FPS Düşüşü

osmancolak3

Hectopat
Daha fazla  
Temiz bir Windows 10 kurulumu yapıp en güncel driverlari kurdum. Anlamsız bir FPS yükselişi ve inişi var. High-Medium'da aynı FPS değerlerini alıyorum. Bazı yerlerde 20'e kadar düşüyor, bazı yerlerde 100'e kadar çıkıyor. Sorunun neyde olduğunu anlamadım, donanımsal bir sorun olmadığını anlamak için hangi testleri yapmam lazım?

Sistem Özelliklerim:

AMD R9 380X 4GB 256 Bit
i5 6402P
8GB 2400 MHz RAM
1TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
8GB RAM ile kullanırken benim gibi sorunlar mı yaşıyodunuz? Yükseltince bu sorun tamamen ortadan kaltkı mı? Ona göre takviye yapabilirim.

Hocam, test yapmak istiyorum da hangi programlarla test edebilirim?

8 GB RAM o oyun için ''Asgari Miktar'' diyebiliriz. Genelde 6 GB RAM kullanıyor. Yani Yetersiz değildir yanlış bilgi vermeyelim. Sorun sadece bu oyunda mı oluyor ve FPS düşüşleri belli bir zaman geçtikten sonra mı oluyor?

8GB RAM ile kullanırken benim gibi sorunlar mı yaşıyodunuz? Yükseltince bu sorun tamamen ortadan kaltkı mı? Ona göre takviye yapabilirim.

Hocam, test yapmak istiyorum da hangi programlarla test edebilirim?

8GB RAM kullanıyordum önceden ve tamda dediğiniz sıkıntıları yaşıyordum. RAM takviyesi ile sorun çözüldü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı