R9 380X Sisteme Öneri

kalona754

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar arkadaşlar, toplayacağım sistem hakkında öneri ve görüşlerinizi, buna yakın sistemi olanlar performans hakkında bilgilerinizi, sistem hakkında yapabileceğim iyileştirmeler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Anakart : MSI B150M Bazooka
İşlemci : Inel i5 6700k veya 6600k
Ram : 16 GB 2133 Mhz Kingston Fury
SSD : 120 GB Kingston hyperxfurry
Sata : 7200rpm segate 1 tb 64mb
Ekran Kartı : Sapphire r9 380x 4GB 256 bit
Power Supply : 600W Bronze 80

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ekran kartını rx480 a çevirmeni tavsiye ederim her performans 2 Katına çıkar hemde soğutma konusunda daha başarılı olucağini düşünüyorum rx 480 in. Sistem önerisi olarak elimde güzel bir sistem var ulaşırsan özelden atarım buraya yüklenmiyor .

Iyi forumlar

Şahsen ssd'nizin gereksiz olduğunu ve psu'nuzun az olduğunu düşünüyorum. En az 700w'lık bi psu öneririm. Çünkü ekran kartı amd ve işlemci k serisi. Bu da demek oluyorki sistem fazla güç harcayacağı gibi bir de oc yapıcaksınız. ;)
Ayrıca intel'in sitesinden işlemcinizi bulup ne tür ram'ler desteklediğine bakmakta da fayda var çünkü ram'lerinizin mhz'i fazla gibi geldi bana.

Doğru biliyorsam eğer o anakarta overlock yapılmaz ama işlemciyi çarpanı açık seçmişsiniz yani ikisinden birini değiştirmenizde fayda var

Doğru biliyorsam eğer o anakarta overlock yapılmaz ama işlemciyi çarpanı açık seçmişsiniz yani ikisinden birini değiştirmenizde fayda var
İşlemci çarpanı açıksa karttan oc yapabilir diye düşünüyorum. Çünkü g3258 li sistem videosunda da kullanılan anakart oc desteklemedigi halde oc yapabiliyorlardı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı