R9 380X Sisteme PSU, HDD, Anakart, SSD Önerisi

ddy34

Hectopat
Daha fazla  
Elimde R9 380X var. Eski sistemimden sadece bu parçayı alıp A'dan Z'ye bunun üzerine sistem toplamak istiyorum. Tabi sizlerin desteğiyle.
Gönlümden
i7 8700K
G.Skill (2x8GB) LED'li 3200 MHz geçiyor. ( Arkadaşlar 3200 MHz ile 3600 MHz arasında aynı üründe 50-60 TL'lik bir fark var sebebi nedir? 3600 MHZ almam daha mantıklı değil mi? 50 TLden ne olacak? )
Radeon R9 380X ( Mecburi olarak kullanacağım, ekran kartı piyasası çok yüksek. 1070Tİ almak istiyorum ancak o da çok yüksek şu anlık bunla yetineceğim )

Anakart önerisi:
PSU önerisi:
SSD önerisi:
2 TB HDD Önerisi:

Ayrıca bu ekran kartı beni ne derece idare eder. Tamamiyle oyun ve yayın odaklı kullanacağım. Belli bir süre idare eder mi. 1080p Orta ayarlarda oynayacağım. Yayın açmamı vs engeller mi. Darboğaz tarzı olaylar olur mu?
Anakart - HDD - SSD - PSU olarak bir gram bilgim yok. En iyi en avantajlı bu sisteme uygun ve fiyat olarakta uygun ne önerebilirsiniz.
Önereceğiniz şeylerin led'lisi varsa onlarıda belirtir misiniz link veya fiyat farkı olarak. Şimdiden emeğiniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende onu belirttim zaten. 3200 MHZ 1320 tl iken 3600MHZ 1370 tl civarında. Yani aradaki fiyat farkının çok daha yüksek olması gerekmiyor mu. Birde + olarak r9 380X + bu sistem ile ne derece verim alırım. Örn. bf1 gta5 pubg orta ayarlarda 85 fps altına düşmeyecek şekilde oynar mıyım

Fiyat değerleri normal, abartılacak bir durum yok. GTA V'de o değerleri rahat alırsın. PUBG için 50-60 FPS alabilirsin.

Fiyat değerleri normal, abartılacak bir durum yok. GTA V'de o değerleri rahat alırsın. PUBG için 50-60 FPS alabilirsin.
Hocam celeron 2 çekir işlemci gt1030 ile orta ayarlarda 1080 de sabit 40 fps alıyor adam. Ben i7 8700K R9 380X + 16 gb 3600 mhz ramlerle mi alacağım aynı fpsi ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
6:55 e gelip izlersen sevinirim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı