R9 380X ve Ryzen 7 2700X Uyumluluğu

Daha fazla  
Ben de AMD R9 380X Sapphire Nitro ekran kartı var, yanında Intel Core i3 3.07GHhz işlemci var, 8 GB'da RAM var PC'de. Ben işlemci değiştirsem i3 yerine
Bu işlemciyi alsam FPS artışı olur mu? Oyunlarda ve arka planda Discord, Spotify vb. uygulamalar çalışırsa FPS düşürür mü, kasma yapar mı?
Bir de bana bu Ryzen 7 gibi Intel'in iyi bir işlemcisi var mı, örnek verir misiniz?

Ben de AMD R9 380X Sapphire Nitro ekran kartı var, yanında Intel Core i3 3.07GHhz işlemci var, 8 GB'da RAM var PC'de. Ben işlemci değiştirsem i3 yerine
Bu işlemciyi alsam FPS artışı olur mu? Oyunlarda ve arka planda Discord, Spotify vb. uygulamalar çalışırsa FPS düşürür mü, kasma yapar mı?
Bir de bana bu Ryzen 7 gibi Intel'in iyi bir işlemcisi var mı, örnek verir misiniz?
Ryzen 7 çoklu işlem yapmak için üretilmiş bir işlemcidir FPS düşüşü olmaz merak etmeyin ayrıca bu işlemciyi aldığınız zaman ilerde daha iyi bir ekran kartına geçiş yapabilirsiniz İntel de dengi İ7 8700K diyebiliriz ancak fiyatı yüksek Ryzen 7 2700X almak daha mantıklı olur ancak anakartınızın AM4 soketli olması gerek

Hocam ilk önce anakart modelinizi belirtin. Intel işlemci kullanıyorsanız, AM4 soket tipine geçmeniz gerek. O ekran kartı kesinlikle Ryzen 7 2700X işlemcisiyle darboğaz yapar. 2700X, RTX 2070`i besleye bilecek düzeyde bir işlemcidir.

Hocam ilk önce anakart modelinizi belirtin. Intel işlemci kullanıyorsanız, AM4 soket tipine geçmeniz gerek. O ekran kartı kesinlikle Ryzen 7 2700X işlemcisiyle darboğaz yapar. 2700X, RTX 2070`i besleye bilecek düzeyde bir işlemcidir.
Anakart değiştirebilirim işlemci için anakart sıkıntı değil

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı