R9 390 Dönüştürücü kullanmak sağlıklı mıdır?

Baran Boyraz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar. Yakın zamanda sistem toplayacağım ve ekran kartı olarak R9 390'ı seçtim. Fakat monitörümde sadece VGA girişi bulunuyor. Dönüştürücü kullanırsam çok fazla dalgalanma olur mu ?

Not: Bu arada hangi dönüştürücüyü kullanmam gerekiyor ? Ekran kartında 2 adet DVİ -D 1 adet HDMİ çıkışı ve bir adet Displayport bulunmakta.

İşlemci olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum ama ekran çözünürlüğü düşük olacağından işlemci darboğazı yaşama ihtimalin olabilir. Böyle durumlarda çözünürlük düşük olduğundan yük işlemciye binecek ve ekran kartı tam performans ile çalışmayacaktır. Ben de yakın bir zamanda R9 390 aldım ve eski monitörüm 780p çözünürlükte yüksek miktarda işlemci darboğazı ile karşılaştım. 1080p monitöre geçince yüksek miktardaki darboğaz sorunu ortadan kalktı. İşlemci olarak Fx 8350 kullanıyorum ve bazı oyunlarda işlemci darboğazı malesef oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı