R9 390 fiyatını hak ediyor mu?

meltfire

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem aldım. Sonra tek ekran kartı kaldı. Ama kafam çok karıştı. R9 390 fiyatını hak ediyor mu? GTX 970 ile arasında 2-3 FPS fark var. Onun için ben o fiyatı hak etmediğini düşünüyorum. Onun için şu anda GTX 970 sıcak bakıyorum. Ancak sizin de görüşlerinizi alayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Ekran kartıda çok güçlü ama ben olsam GTX 970 alırdım. İki ekran kartıylada istediğin oyunları oynarsın zaten. Çok az bir FPS farkı için R9 390'a değmez bence. NVIDIA'nın yazılımsal desteği, düşük güç tüketimi ve güncelleme sıklığı bana hep ağır basıyor. :)

R9 390 parasını verecek durumda iseniz Galax GTX 970 HOF modeli alınabilir. Aradaki performans farkı kapandığı bir yana diğer nvidia avantajlarından yararlanırsınız.

1080P ve 1440P de oyun oynuyorsanız eğer GTX 970, R9 390X'in kapısını bile aşındırıyor birçok oyunda. Genel olarak aralarında 2-3 FPS fark var. Ayrıca R9 390, R9 290'ın güncellenmiş hali olan Grenada mimarisine sahip ve DX12'yi Feature Level 0 seviyesinde destekliyor. Toplam yükte ortalama olarak çektiği 275 watt güç ise cabası.

Benim şahsi görüşüme göre R9 380 modelinden yukarısını tercih etmeyin(Fury ve Fury-X hariç). Yani kötü kartlar demiyorum kesinlikle. Çok güçlü kartlar ama rakip modelleri tarafından hemen hemen her açıdan eziliyorlar. 8 GB modellerine ise aldanmayın diyorum. O 8 GB Vram kartın gücünü ikiye katlayıp 4K oyun oynatmıyor. AMD buna benzer politikayi R9 290X için de yaptı. Pek bir şey kattığı söylenemez.

3.5 GB Vram olayına takılıyorsanız eğer buyrun izleyin. :)
GTX 970 vs R9 390
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı