R9 390 ile r9 390x arasındaki fark nedir ?

PowerOFtheTan

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar size bir sorun olacaktı ben bir ay sonra bilgisayar alacağım ve de limitim maksimum 5300. R9 390 alırsam ram yüksek oluyor 16 gb, anakartım ise usb 3.1 li süper overclocklu oluyor. Bunun yanında ses kartı da almış oluyorum.
R9 390x olur ise ramden kısılıyor 200 tl, anakarttan kısılıyor 200 tl...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 390 al, sistemini sürekli yeniliyorsan Pascal mimarisine kadar 390 idare eder o zamanda Pascal mimarisinden çok iyi bir kart alabilirsin.

Bence 390 al, sistemini sürekli yeniliyorsan Pascal mimarisine kadar 390 idare eder o zamanda Pascal mimarisinden çok iyi bir kart alabilirsin.
İdarelik bir kart için 1300 lira verebiliyorsa alsın 1440P ultra ayarlarda idare etsin :LOL:
Pascal için bekleyebilirseniz HD 530 ile idare edin, yanına da 3200MHz RAM alın sıvı soğutma, istediğiniz anakart... Kısmadan alın sonra Pascal çıkınca ekran kartını alın ve uçun:neo: Ben öyle yapacağım;)

@Mustafa K. Sistemini sürekli yeniliyor isen diye belirttim zaten. :D Pascal mimarisinin ne zaman ve hangi segment modelle çıkacağı belli değil. Dolar desen 3tl'nin üzerine çıkar o zamana, eğer riske atmam diyorsanız alın 390X'i uzun süre rahatınıza bakın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı