R9 390x vs R9 390

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Daha önce Sapphire R9 390x mi almalıyım? Yoksa Msi R9 390 mı? Almalıyım diye konu açmıştım. Çoğunluk R9 390x almalısın demişti %65'lik bir kesim. Ancak az önce bir video izledim. R9 390 ile R9 390x arasında 1 FPS veya 5 FPS fark oluyor. Ama iki kart arasında 250 TL gibi bir fark var. Ben bu 250 Tl'yi 4 FPS için mi vereceğim? Eğer gerçekten FPS farkı bu kadar düşükse R9 390 almak istiyorum. En azından Sapphire gibi kalitesi belli olmayan bi kart almamış olurum. Kalitesi belli değil derken memnun olan kullanıcı kadar memnun olmayan kullanıcısıda var bunu demek istedim. Bana başka karşılaştırma ve test videolarının linkini verebilir misiniz ?

İzlediğim video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında en az 4-5 FPS fark var buyrunuz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
R9 390X vs R9 390 karşılaştıralım:

R9 390X performans olarak 4K giriş seviye performans veriyor. R9 390 1440p'de yüksek performans vermekte.
R9 390X fazla W harcasa da R9 390'a çok yakın.
R9 390X'in çekirdeği R9 390'dan daha iyi bu da aralarındaki temel farkı oluyor. R9 390X'in çekirdeği oyun için gerçekten çok iyi. 1440p veya 4K'da testler yapıldığında çekirdeği yüzünden R9 390'ı 10FPS rahat geçer.
4-5 FPS aralarındaki 300TL farkı oluşturmuyor. Çekirdek ve optimizasyon aralarındaki farkı oluşturuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı