R9 390 Ve İ5 6500 Sistem

Captain_Price

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle hayırlı ramazanlar. Toplamda 3700 TL. Elimden geldiğince fiyat-performans sistemi yapmak istedim.
Ramazan bitince almayı düşünüyorum. RX 480 bütçeme uygun fiyatlı olursa onu alacağım ama şimdilik bu var. GTX 1060 aynı şekilde bütçeme uygun olursa onu alacağım. Sizin yorumlarınızı alayım...

Eki Görüntüle 165538
upload_2016-6-9_14-7-49.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı ramazanlar. Toplamda 3700 TL. Elimden geldiğince fiyat-performans sistemi yapmak istedim.
Ramazan bitince almayı düşünüyorum. RX 480 bütçeme uygun fiyatlı olursa onu alacağım ama şimdilik bu var. GTX 1060 aynı şekilde bütçeme uygun olursa onu alacağım. Sizin yorumlarınızı alayım...

Eki Görüntüle 165538 Eki Görüntüle 165539
Kasayı sevmedim. İçi eski anam babam kasalara benziyor.
Ssd bence fazla olmuş. 250gb alsan yeterde artar bile.
Gerisi güzel.

Anakartını Msi H170 M3 Gaming almalısın. Diğer parçalar güzel.

Arada 50-100 TL fark oynuyor.

Z170 anakartlar daha dayanıklı olduğu için z170 olmasını istedim.

Bildiğimiz üzere z chipsetli anakartlar b ve h chipsetlilere göre daha iyi iletim sağlar.

Anakartta Asus kalitesi en iyi olduğu için ve daha güvenli olduğu için Asus seçtim.

Bir de unutmatylım ki ne kadar oyun bilgisayarı toplasakta o parçaların hepsi anakarta bağlıdır anakartta oluşabilecek herhangi birşeyden tüm parçalar etkilenir o yüzden elimizden geldiğince bütçemiz ölçüsünde en güvenli anakartı almalıyız.

Son düzenleme:
H170 gayet dayanıklı ve sağlam bir anakarttır.

Evet ama daha dayanıklı ve sağlam bir anakarta (z chipsetli) bütçe yeterken h chipsetli alınması mantıksız.

Bir de h170 anakartlar 387 TL den başlarken z170 chipsetli olanlar 398 TL den başlıyorlar.Yani aradaki 10 TL farkı aldırmdan z chipsetliler seçilmeli.(lga 1551+ddr4+midi tower) olanlar için konuşuyorum

Zaten z chipsetli anakartların h chipsetli anakartlardan daha iyi olduğu açıkça ortadadır.

Son düzenleme:
Kasayı sevmedim. İçi eski anam babam kasalara benziyor.
Ssd bence fazla olmuş. 250gb alsan yeterde artar bile.
Gerisi güzel.

Kardeş ben o SSD ye sistem kuracağım evet 240 GB yeterlidir sistem kurmak için ama ben oraya en çok oynadığım oyunları atacağım ve bu oyunlar 5-10 GB boyutunda oyunlar olmayacak çoğunlukla 20-60 GB arası olacak.

Yani anlayacağın maksimum 75 GB sistem dosyaları olur.
Geriye kalan 400 GB da bana kalacak.

Tabiki de diğer oyunlarım harddiskte kalacak oynayacağım zaman SSD ye atacağım.

Overclock yapacakmısınız?

Overclock belki yapabilirim ama ondan ziyade ben biraz garantiye almak istedim ve o garanti 10 tl gibi bir fiyatken düşünmeden z chipseti seçtim.

Biliyorsun en dayanıklı olanı z chipsetli olanlar.

Arada 100-200 TL ve üzeri fark olsa bende almam ama sadece 10 TL fark var.

Ve ben Asus marka seçtiğimden 70 TL fazla ödeyeceğim o da güvenlik için değer.

Tavsiyeleriniz için sağolun...

Başka tavsiyeleriniz varsa esirgemeyin bekliyorum...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı