R9 3900X RTX 2080 Ti sisteme PSU önerisi

VirtuosoTheFour

Centipat
75420F68-AB87-429D-86EC-F35193BC61FA.jpeg

Merhaba forumdaşlar, uzun araştırmalar sonucu şöyle bir sistem toplamaya karar verdim fakat ekonomik olarak da son noktalardayım. Bu nedenle bu sisteme güzel hava akışlı ekonomik bir kasa ve bir de ekonomik & düşük DB ile çalışan PSU önerir misiniz? Kasanın RGB olup olmaması çok önemli değil RGB olup da 700-800ü geçmezse de olur. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 487467

Merhaba forumdaşlar, uzun araştırmalar sonucu şöyle bir sistem toplamaya karar verdim fakat ekonomik olarak da son noktalardayım. Bu nedenle bu sisteme güzel hava akışlı ekonomik bir kasa ve bir de ekonomik & düşük DB ile çalışan PSU önerir misiniz? Kasanın RGB olup olmaması çok önemli değil RGB olup da 700-800ü geçmezse de olur. Şimdiden teşekkürler.
Seasonic 750W Focus Plus
FSP 750W HYDRO G Pro
Gigabyte Aorus P750W

Üst düzey sistemlerde PSU'dan kısmayın, bütçeyi artırmanız iyi olur. Mutlaka 8-8 CPU çıkışlı bir model alın.
Peki kaç W olması gerekiyor? Söylediğinizi dikkate alacağım. Kasa önerisi de yapar mısınız?
Seasonic 750W Focus Plus
FSP 750W HYDRO G Pro
Gigabyte Aorus P750W
Hocam 750W yeterli olacak mıdır? 850W kadar yükseltebilirim. Bir de bunlar 8-8 Cpu çıkışlı mı acaba?

Peki kaç W olması gerekiyor? Söylediğinizi dikkate alacağım. Kasa önerisi de yapar mısınız?

Hocam 750W yeterli olacak mıdır? 850W kadar yükseltebilirim. Bir de bunlar 8-8 Cpu çıkışlı mı acaba?
750 W fazlasıyla yeterli. Ama yazdığım 3 modelinde 850 W modelleri var çok fiyat farkı yoksa alabilirsiniz. Hepsinde 8+8 pin CPU desteği var. Rahatlıkla alabilirsiniz.

Ekstradan anakart olarak Gigabyte X570 Aorus Pro veya Ultra modellerine de bakabilirsiniz.

Min 750W iyi olur hatta ben olsam 850W alırdım. PSU'nun boşta kalan W değeri ne kadar fazla olursa o kadar iyi.

750 W fazlasıyla yeterli. Ama yazdığım 3 modelinde 850 W modelleri var çok fiyat farkı yoksa alabilirsiniz. Hepsinde 8+8 pin CPU desteği var. Rahatlıkla alabilirsiniz.

Ekstradan anakart olarak Gigabyte X570 Aorus Pro veya Ultra modellerine de bakabilirsiniz.
Bir göz atacağım. Peki kasa tavsiyeniz var mıdır bu sistem için? Bir tek ona karar veremedim seçemedim.

Min 750W iyi olur hatta ben olsam 850W alırdım. PSU'nun boşta kalan W değeri ne kadar fazla olursa o kadar iyi.
Anladım hocam sağolun. Kasa konusunda bilginiz var mıdır, tavsiyeler?

Bu kasa fansız :ASUS TUF Gaming GT501VC Tempered Glass USB 3.1 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Temperli cam yok: Cougar Panzer Max USB 3.0 Mesh Panel E-ATX Pencereli Full Tower Gaming Kasa - incehesap.com

360 TL'lik kasa bile çok işlevsel ve bütün ihtiyaçlarınızı karşılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı