R9 3900X sistem donuyor ve hiç ses çıkarmıyor

SonicInPC

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MPG X570 GAMING EDGE WIFI
R9 3900X
RTX 3070
8x4 32 GB 3600MHZ RAM
CORSAIR H150İ PRO XT
SAMSUNG SSD 980 PRO 500 GB
CORSAIR MP510 M2 SSD 240 GB
WD BLUE 1 TB x2 HDD
Meslek
Öğrenci
Format atmayı bile düşündüm ama Windows kurulumundan önce hizmetleri başlatmadan önce 0x00000021a hatası yedim. Bundan olabilir diye düşünüyorum.

1. Chrome'de dondu, ses gelmedi.

2. CoD Warzone'da dondu, ses gelmedi.

İşlemci ve ekran kartı ısınmıyor.

Umarım yardım edecek birileri vardır.

Format atmayı bile düşündüm ama Windows kurulumundan önce hizmetleri başlatmadan önce 0x00000021a hatası yedim. Bundan olabilir diye düşünüyorum.

Benim hatırladığım bu hata ciddi bir hataydı format atmayı deneyebilirsin sistem özelliklerin nedir?

temiz windows kurulumu yapmanı tavsiye ederim ayrıca driverlarını güncel oldugundan emin misin

Temiz Windows kurulumu yapmanı tavsiye ederim ayrıca driverlarını güncel oldugundan emin misin?

Eminim ve yanıtına zaman ayırdığın için teşekkürler RAM'lerde termal macun vardı sildim şu an sorun yok.
Benim hatırladığım bu hata ciddi bir hataydı format atmayı deneyebilirsin sistem özelliklerin nedir?

Aslında sorun RAM'ler imiş. Çıkarıp temizledim ve termal macun vardı çok azıcık onları da sildim, kasayı temizledim sorun kalmadı. Mavi ekran konusuna gelirsek o da RAM'lerle alakalı. Düzeldi Windows. Çok hızlı şu an teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eminim ve yanıtına zaman ayırdığın için teşekkürler RAM'lerde termal macun vardı sildim şu an sorun yok.

Aslında sorun RAM'ler imiş. Çıkarıp temizledim ve termal macun vardı çok azıcık onları da sildim, kasayı temizledim sorun kalmadı. Mavi ekran konusuna gelirsek o da RAM'lerle alakalı. Düzeldi Windows. Çok hızlı şu an teşekkürler.
sorunun çözüldügüne sevindim saglıklı günler

Geri
Yukarı