R9 3900X ve RTX 2080S sistem son tavsiyeler

Bu anakart oldukça kalitelidir. Yine aynı fiyatlarda MSI ve Gigabyte'ın da güzel kartları var, onlara bakabilirsiniz.

Kasa olarak arkalarda çok güzel şeyler önerildi. Beyaz veya siyah P600S alınıp @Mithat Berhan'ın da dediği gibi siyah beyaz bir sistem yapılabilir. RGB'siz olacaksa en iyi seçenek o olur bence.

RAM konusunda da, bütçeniz yeterince yüksek olduğu için Gskill, Kingston, Corsair gibi markaların 3600 MHz CL16 değerlerine sahip 2x8'lik kitlerinden alabilirsiniz. 32 GB RAM oyun için fazla gelecektir.

Aynı fiyat hepsi.

1597132975838.png

Kasa olarak NZXT H510 Elite öneririm. NZXT'nin tasarımlarını hep severim. Özellikle de beyaz olanları. İşlemci 10900K seçtiniz galiba. Z490A kesinlikle yetecektir. Ayrıca beyaz bir kasa ile çok güzel gözükür. Ram olarak 32GB öneririm. Ancak 4 modül şeklinde. Böylece çok güzel gözükür. Tavsiyem Gskill Trident Z Neo 8x4 32GB CL16 3600MHz ram. Düşük gecikme değeri, yüksek frekans hızı ile tam bir canavar. Dilerseniz daha tasarım odaklı ancak CL18 Ram'de alabilirsiniz. Gskill'in Royal serisinden. Trident Z Neo alırsanız Ramler de beyaz olacağı için güzel bir beyaz siyah tasarım yakalarsınız. Soğutucu olarak 280mm NZXT Kraken Z63 alabilirsiniz. Hortumlarını beyaz kaplamayla kaplayınca ortaya mükemmel bir görsel çıkacaktır.
Çok güzel parçalar söylüyorsunuz ama ram pazarı çok vasat burası. Kimsenin ellerinde yok. Kingston tüm sayfalar.
İşlemci olarak İntel'mi AMD'mi hangisine karar verdiniz?
İ9 - 10900K
Attığınız ilk 3 anakart işlemcinizle uyumlu değil. En alttaki ise hem uyumlu hem de oldukça kaliteli bir ürün. Onu alabilirsiniz.

10$ daha pahalı sadece bunlarda.
1597133215675.png

MAXIMUS uyumlu galiba sadece.

Sade tasarım F/P kasa olarak Metallicgear Neo alınabilir.
Anakart konusunda karar vermeme yardımcı olur musunuz. Sistemi aldıktan sonra sizin Phantom X yorumunuzu gördükten sonra bu konuyu açtım. @Bora Dere sunduğu anakart çok güzel ama daha üstünü alabilme imkanı varken almak istiyorum.
Sade tasarım F/P kasa olarak Metallicgear Neo alınabilir.
Fiyat olarak çok düşük ama alınabilir. Tasarım / Performans öneriniz var mıdır.?

Kasa Phanteks'in alt markasıdır. Malzeme kalitesi orta seviyedir. Üstte dediğim gibi F/P olduğu ve sade tasarımlı kasa için o kadar fazla masraf yapmaya gerek olmadığı için önerdim. Anakart hangi soket alacaksın AM4 mü yoksa LGA1200 mü önce onu kararlaştırman gerek.

Kasa Phanteks'in alt markasıdır. Malzeme kalitesi orta seviyedir. Üstte dediğim gibi F/P olduğu ve sade tasarımlı kasa için o kadar fazla masraf yapmaya gerek olmadığı için önerdim. Anakart hangi soket alacaksın AM4 mü yoksa LGA1200 mü önce onu kararlaştırman gerek.
İ9 10900K işlemci olarak karar kıldık.

Kasa olarak bunu alma kararı kıldım. Anakart konusunda emin olduktan sonra geri sistemin son halini paylaşıp ödeme güncellemesini yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı