R9 3900X ve RTX 2080S sistem son tavsiyeler

cringe

Decapat
Anakart: ASUS ROG Crosshair VIII Hero (Wi-Fi)
İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 2080S OC
Soğutma: NZXT Kraken X73.
PSU: ATX 750W ASUS ROG STRIX.
SSD: SSD M.2 PCI-e Samsung 970 Pro, 1TB
Kasa: MSI MPG sekıra 500G Black
RAM: Kingston HyperX Predator, HX436C17PB3/16, DDR4, 16 GB X2

Hepsi toplam 24.500 TL civarı tutuyor.

Sistemin son hali bu şekildedir. Değiştirmem gereken yer var mıdır?

Son düzenleme:
Ekran kartını RTX 2080 Ti ile değiştirebilirsiniz.

2080 Ti şuan gereksiz buluyorum. 2080 yeterli gelmediği vakit yeni serilerle yükseltme yapabilirim. Bu da minimum 2 3 sene var gibi.
@CJack60
@Sylveon
@Mithat Berhan
@Bora Dere

Yardımcı olabilir misiniz?

@CJack60 ASRock X570 Phantom Gaming X bulamadım malasef.

Gigabyte X570 Aorus Xtreme ekran kartı ellerinde olmadığı için bunu alabilirim.
Koskocaman forumda 1 kişi yardımcı olamıyor.

Son düzenleme:
H.

2080 Ti şu an gereksiz buluyorum. 2080 yeterli gelmediği vakit yeni serilerle yükseltme yapabilirim. Bu da minimum 2 3 sene var gibi.
@CJack60
@Sylveon
@Mithat Berhan
@Bora Dere

Yardımcı olabilir misiniz?

@CJack60 ASRock X570 Phantom Gaming X bulamadım malasef.

Gigabyte X570 Aorus Xtreme ekran kartı ellerinde olmadığı için bunu alabilirim.
Koskocaman forumda 1 kişi yardımcı olamıyor.

Hocam bu bütçe ile Ryzen 4000 serisi RTX 3000 serisi beklemek daha iyi olmaz mı?

Şuan ki ürünlerin fiyatı sizce ülkemizde ne kadar düşer. Yüzde 5% mi. Yeni çıkan ürünlerin şuan satın alacağım parçalardan minumum yüzde 15% daha pahalı olacaktır. Fiyatta 30.000 TL civarına vurmuş olacak.

Tavsiyem ROG parcalar ile sistemin fiyatini sisirme. Onun yerine herhangi bir parcayi upgrade yaparsan daha iyi olur.

ROG kalitesinde daha ucuz bircok marka/model var.

SSD'yi 970 Evo Plus ile degistirebilirsin. Kurumsal calismayacaksan gereksiz bana kalirsa. Evo Plus da ayni isi gorur.

Son düzenleme:
Sistem oyun için mi kullanılacak?

Tavsiyem ROG parcalar ile sistemin fiyatini sisirme. Onun yerine herhangi bir parcayi upgrade yaparsan daha iyi olur.

ROG kalitesinde daha ucuz bircok marka/model var.

SSD'yi 970 Evo Plus ile degistirebilirsin. Kurumsal calismayacaksan gereksiz bana kalirsa. Evo Plus'da ayni isi gorur.

Oyun için topluyorum.
Anakartı ileriye dönük uprage yapabilmek için alıyorum. En azından 5 6 sene değiştirmem gibi. Ama halen kararsızım. ASUS 570 serisinde
SSD konusunda ise haklısınız ama kısma gibi bir ihtiyacım yok. 2080 Ti lazım olmadığı için seçmedim.

Oyun için topluyorum.
Anakartı ileriye dönük uprage yapabilmek için alıyorum. En azından 5 6 sene değiştirmem gibi.

B450, B550 ve X570 anakartlar son olarak Eylül Ekim gibi çıkacak olan Ryzen 4000 serisi işlemcileri destekleyecek ve bitecekler. Çünkü AMD 2020'den sonra AM5 sokete geçiyor.

Ama 3900X veya gelecek Ryzen 4000 serisi uzun seneler götürür o ayrı konu. Sadece sağlam bir B550 veya orta seviye X570 yeterli size, arkadaşlar onu anlatmaya çalışmış.

Geri
Yukarı