R9 3900X vs i9-9900KF

@mr_hidir Ne daha hızlı ve atik olacaktır? 9900KS ile 9900K ile 9900KF arasında gözle görülür veya fiyat farkına değer en ufak bir gerekçe yok. 9900KS ile bilmem ne oyununda 2080Ti ekran kartını kullanarak 260 FPS almak yerine 9900KS ile 270/275 FPS mi almalıyız? :) Enteresan enteresan yorumlar Allah'ım sabır.

@mr_hidir Ne daha hızlı ve atik olacaktır? 9900KS ile 9900K ile 9900KF arasında gözle görülür veya fiyat farkına değer en ufak bir gerekçe yok. 9900KS ile bilmem ne oyununda 2080Ti ekran kartını kullanarak 260 FPS almak yerine 9900KS ile 270/275 FPS mi almalıyız? :) Enteresan enteresan yorumlar Allah'ım sabır.
O anlamda dememistim sizin de haklılık payımız var ama o yönden bakınca

Oyun ve basit Youtube işleri için iki işlemci de abartı. Ekran kartını 2080ti yapın, işlemciyi 3600 alsanız bile yeterli olur :)

Oyun ve basit Youtube işleri için iki işlemci de abartı. Ekran kartını 2080ti yapın, işlemciyi 3600 alsanız bile yeterli olur :)
Anlatamıyorum :) Soruyorum hangi çözünürlük diye ona da cevap yok. İnsanların bence en başta ne amaçla ne istediğiyle ilgili kararlarını net şekilde bilmeleri ve belirtebilmeleri lazım. 2K veya 4K oyun oynanacaksa 3600X ile 2080S alın geçin derim. Kurgu-montaj-render-yayın yok ise 8-12-16 çekirdekli canavarlara ne gerek var -_-

Anlatamıyorum :) Soruyorum hangi çözünürlük diye ona da cevap yok. İnsanların bence en başta ne amaçla ne istediğiyle ilgili kararlarını net şekilde bilmeleri ve belirtebilmeleri lazım. 2K veya 4K oyun oynanacaksa 3600X ile 2080S alın geçin derim. Kurgu-montaj-render-yayın yok ise 8-12-16 çekirdekli canavarlara ne gerek var -_-
1080p de oynayacagım.

Almışken en iyisini almak istiyorum.
Bu mantıkla benim görüşümde uzun vadede zarar edersiniz. Şimdi işinizi görecek ve doğru donanım kombini dizip, 3 yıl sonra değeri iyice hiç olmadan elden çıkarıp üzerine tekrar ekleme yaparak güncel donanımları almak her zaman en doğru adımdır. Bugün sağda solda yüzlerce 3770K / 4790K ilanları görüyoruz çünkü herkes R5 1600AF / 3600 serilerine geçiyor bütçesine göre. Neden mi? Fiyatlarına göre ruh hastası yeterlilikleri var 1080P giriş ve üst seviye için. Zaten 2K-4K oyun için R5 3600 / X her şeye yeter.

Bence ileride elden cıkaracağınıda hesaba katarak secimini yap. Ben olsam AMD olanı alırdım ama satarken baya zarar edeceğimide bilerek bu kararı alırdım ama senin satış politakını bilmediğim icin böyle yüksek fiyatlı bir işlemci icin şunu al bunu al diye yönlendirmek istemem sonucta ikiside gayet yeterli olacaktır senin icin pişman etmezler yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı