R9 390x crossfire için 750W Gold Yeterli midir ?

Sistemi sipariş ettim arkadaşlar. İşlemci kaldırabilir mi bilmiyorum ama psu yetersiz kalıcak sanırım. İlerde 390x i satıp gtx modellerine yönelirsem sorun çözülebilcek.

İki tane R9 390x için en az 850-900W güç kaynağı bakman gerekli.

Recep ve Ali abi 7000 liralık bir sistem toplamışlardı ekran kartı R9 390X koymuşlardı sonradan Crossfire yapmak için 850 watt seçmişlerdi. Yani ustalar 850 watt öneriyorlar.

İşlemci kaldırmasına kaldırır. Ancak burda @Tuna Yücer katılıyorum. Stabil bir sistem çıkmamış ortaya desek daha doğru olur.(CF odaklı) X99 platformunda daha fazla FPS alırsınız yani daha uyumlu daha stabil bir sistem olur.
Ancak her zaman SLI veya CF yapmak yerine eş değerindeki tek bir GPU almak çok daha işi garantiye almak olur.
Güç kaynağı Hem CPU hem de GPU'lar OC'deyken sıkıntı çıkaracaktır.

Kesinlikle bende o sistem videosunu izlediğim zaman fark ettim çift 390x için 750 w yetmiyeceğini... Peki arkadaşlar benim ekranım hp w1907v modeli bir ekran. Yani biraz eski model. Bu ekranı yeni aldığım msi r9 390x e herhangi bir aparat yardımı olmadan takabiliyor muyum ?

İşlemci kaldırmasına kaldırır. Ancak burda @Tuna Yücer katılıyorum. Stabil bir sistem çıkmamış ortaya desek daha doğru olur.(CF odaklı) X99 platformunda daha fazla FPS alırsınız yani daha uyumlu daha stabil bir sistem olur.
Ancak her zaman SLI veya CF yapmak yerine eş değerindeki tek bir GPU almak çok daha işi garantiye almak olur.
Güç kaynağı Hem CPU hem de GPU'lar OC'deyken sıkıntı çıkaracaktır.
Peki crosfire yapmadığım zaman sistemi nasıl değerlendiriyorsun ?

Sisteminiz oldukça dengeli. Herhangi bir uyumsuzluk yok. Daha sonra ekran kartınızı satıp tek ve güçlü bir ekran kartı alırsınız. İşlemciniz yetersiz kalmaya başlayınca O.C yaparsınız yine yola devam edersiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı