R9 3950X için 1000 TL anakart önerisi

Carloska

Hectopat
Daha fazla  
Çok fazla bütçem yok Max. 1000 TL ikinci el bir ürün bakıyorum. Çift fanlı Corsair sıvı soğutmam var 4.2-4.3 GHz'ye kadar overclocklu şekilde 7/24 kullanabileceğim bir anakart bakıyorum. Genelde VRM'nin iyi olması gerekiyormuş fakat anakart özellikleri belirtilirken bu bilgiye pek yer verilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

hızlı cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.. normalde hali hazırda mart ayında ikinci el 500 e aldığım tuf 450 plus gaming kullanıyorum fakat ekran kartının sıvı soğutma suyu döküldükten sonra tetik almayınca izopropil alkolle temizleyip tekrar çalıştırdım fakat sonrasında kafasına göre açılmaya başladı elektriği kes pili çıkar vs.. uğraştırıyordu en son geçen açılmayınca baya uğraştım lan bağlantısı ışık yanmasına rağmen çalışmıyordu neyseki usb ethernet dönüştürücüyle o sorunu hallettim fakat şimdi de işlemciyi biostan 3.5 ghz ayarlamama rağmen çalışma hızı 2.5ghz geçmiyor(hiveos ta öle fakat windowsta denemedim henüz)..aklımdaki anakart tuf 450 pro gaming ti uygun fiyata bulunuyor kullandığım anakarttan daha fazla VRM si varmış fakat almışken daha iyisi varsa almak isterim tabi.. bu arada M-ATX anakart işime yaramıyor..

Hızlı cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Normalde halihazırda mart ayında ikinci el 500'e aldığım TUF 450 Plus Gaming kullanıyorum fakat ekran kartının sıvı soğutma suyu döküldükten sonra tetik almayınca izopropil alkolle temizleyip tekrar çalıştırdım fakat sonrasında kafasına göre açılmaya başladı elektriği kes pili çıkar vs. uğraştırıyordu en son geçen açılmayınca bayağı uğraştım LAN bağlantısı ışık yanmasına rağmen çalışmıyordu neyse ki USB Ethernet dönüştürücüyle o sorunu hallettim fakat şimdi de işlemciyi BIOS'tan 3.5 GHz ayarlamama rağmen çalışma hızı 2.5GHz geçmiyor(Hive OS'ta öyle fakat Windows'ta denemedim henüz).aklımdaki anakart TUF 450 Pro Gaming Ti uygun fiyata bulunuyor kullandığım anakarttan daha fazla VRM'si varmış fakat almışken daha iyisi varsa almak isterim tabii. Bu arada m-ATX anakart işime yaramıyor.

O paraya B450 alınacağına attığımız ve daha iyi bir anakart olan B550-A Pro çok daha iyi bir seçenek olur.

teşekkürler hocam fakat neden bilmiyorm kafam sürekli ASUS a kayıyor.. az önce 1000 liraya ASUS TUF GAMİNG B550 denk geldi sizin önerdiğiniz kart arasında çok bi fark var mı

Geri
Yukarı