R9 3950X ve RX 6800XT sistemde donma ve resetleme sonrası oluşan DMP dosyaları

İşletim sistemi
Windows 10

M.samet B

Femtopat
Daha fazla  
PC aşırı yükte dahi çalıştığında resetleme olmuyor. Oyunlarda, donanım testlerinde falan hiç resetleme yapmıyor. Boşta dururken, tarayıcıda gezerken, ne bileyim müzik dinlerken gibi zamanlarda bazen donma sonrasında resetleme bazen de direk resetleme yapıyor. Oyunları en son ayarlarda oynarken işlemci ve ekran kartı sıcaklığı 65-70 derece arasında, hiç yukarısına çıktığını da görmedim neredeyse. Boşta ise 37-45 derece arası sıcaklık değerleri. Mavi ekran hatası 10 gün önce almıştım. Fakat sonrasında mavi ekran hatası almadan donma ve resetlemeler yaptı. Mavi ekran hatası vermeden yaptığı donma ve resetleme sonrasında sadece 2 tanesinin minidump dosyası oluştu. Son oluşan minidump dosyasını paylaşsam yorumlayabilecek arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?
Minidump link 022521-8406-01.rar dosyasını indir - download

Donanım özellikleri;
Ryzen 9 3950X.
RX 6800 XT.
G.Skill Trident Z Neo 32 GB.
MSI MAG X570 Tomahawk.
Corsair RM1000X PSU.

Olay Görüntüleyicisi raporlarınızı aşağıdaki rehbere göre paylaşın lütfen.

Dosyayı drive a yükledim. Açık bir konumda olması lazım. Eğer paylaşıma kapalıysa söyleyiniz.
Minidump ya da olay günlüğünü yorumlayabilecek biri var mı?
Yardımcı olmayacaksanız eğer yazmayın da bırakın yardımcı olacak birileri ilgilensin. Sizler ilgileniyorsunuz zannedilip kimse konuya bakmıyor. Sorunum 2-3 günde bir hala devam ediyor. Konu gerilerde kaldığı için şimdi tekrardan konu açmak zorunda kalacağım.
Güncelleme...

Sorunun kaynağı işlemci çıktı. Servise gönderdiğimde arızalı olarak sonuçlandı. Garanti kapsamında iade/değişim talebi açıldı.

Kafayı yedirten sorun işlemcide çıktı. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar için belki bir fikir olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı