R9 5900HX vs i7 11370h laptop

Görkem4146

Centipat
Arkadaşlar merhaba ben hem okul hem iş için laptop arıyorum arada sırada oyun oynarım ve dizi izlerim.

Bu linkteki bilgisayarı buldum ama aynı bilgisayarın hem R9 5900HX hem de i7 11370 işlemcili versiyonları var hangisini almak daha mantıklıdır veya başka daha iyi model var mıdır söyler misiniz?

Pili 4-5 saat gitse bile yeterlidir Bütçe 30k yı geçmese iyi olur.6 taksit olması lazım.

Bilgisayar güzel ama ekran kaliteside iyi olsun istiyorum.Oyun performansından kısıp ekrana yatırmayı düşünüyorum çünkü zaten masaüstü bilgisayarım var.Linkte verdiğim bilgisayarda 4k oled ekran var alma sebeplerimden biriside bu aslında.peki hangi işlemci daha iyi biliyor musunuz?

Bilgisayar güzel ama ekran kaliteside iyi olsun istiyorum. Oyun performansından kısıp ekrana yatırmayı düşünüyorum çünkü zaten masaüstü bilgisayarım var. Linkte verdiğim bilgisayarda 4K OLED ekran var alma sebeplerimden biriside bu aslında. Peki hangi işlemci daha iyi biliyor musunuz?

5900HX çok daha iyi ama 4K ekranda 3050 ile oyun oynayamazsınız. Ekran için %200 performans kaybına gerek yok.

Geri
Yukarı