R9 5900X 6800XT sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

thesoulness

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Ekran kartım düşük performans veriyor. Yardımcı olabilir misiniz bana? Ekim'de aldığım sistem 6 ay falan çok iyiydi sonra işlemci sıvı soğutmamı yükselttim ve ekran kartım düşük performans vermeye başladı. Örneğin Days Gone oyununda her şey Full ayarlarda çözünürlük 1920x1080p 92-110 FPS 67-69 derecelerde geziyor. Sonra aynı sistemde başkasının çektiği videolara bakıyorum FPS 150'yi geçiyor ve bu başka oyunlarda da böyle yardımcı olur musunuz?

• İşlemci: Ryzen 9 5900X.
  • Ekran kartı: 6800XT 16 GB ekran kartı.
  • RAM: 32 GB 16x2 CL16 RAM 3200MHz.
  • Depolama: XPG SX 8100 M.2 2280 pcle gen 3x4 512 GB SSD+Samsung 980 Pro M.2 SSD.
  • İşlemci soğutucu: Corsair iCUE H150i Elite Capellix white.
  • PSU: Corsair CX750F RGB 80Plus Bronze.
  • Anakart: ASUS X570-P Prime.

Bütün sistem güncel BIOS dahil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu ayar kapalıysa belki ondan kaynaklı olabilir.

Hocam işinize karışmak gibi olmasın ama bu sistemde en azından 2K oynamak daha iyi olur gibi sanki.

Yok çok haklısın biriktiriyorum şu an 4K monitör alacağım fiyatları arttığı için şu anda alamıyorum.
En son güncellemede çoğu kişide FPS düşüşü oldu. Eğer baktığın video eski ise sende eski sürüme dönmeyi deneyebilirsin.

Öyle oluyorsa gerçekten çok iyi olur teşekkürler cevabın için.

Yok çok haklısın biriktiriyorum şu an 4K monitör alacağım fiyatları arttığı için şu anda alamıyorum.
AMD Radeon Software da bir ayar olması gerekiyor. Virtual super resolution diye bir şeydi galiba. O ayarda monitörün 1080p Olsa bile 2K olacak şeklinde ayarlıyordu onu deneyebilirsin. 2K görüntü alıp 1080p ye uyacak şekilde küçültüyor gibi bir şey.
1653044459169.png

Ayarlar kısmında ekran seçeneğinde bende var olarak gözüküyor.

AMD Radeon Software da bir ayar olması gerekiyor. Virtual Super Resolution diye bir şeydi galiba. O ayarda monitörün 1080p olsa bile 2K olacak şeklinde ayarlıyordu onu deneyebilirsin. 2K görüntü alıp 1080P'ye uyacak şekilde küçültüyor gibi bir şey.

AAA evet görmüştüm onu o zaman bir eski sürümü deneyeyim bir de senin dediğin o ayarı yapayım belki düzelir.
Trojan virüsü kaptı bilgisayarım ondanmış düzeldi şimdi format attılar eskisi gibi oldu😍
Arkadaşlar çözümü buldum BIOS güncellendiği için xmp/docp ayarları sıfırlanmış bende geri açtım şu an sistem süper çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı