R9 5900X için ASUS TUF X570-PRO alınır mı?

Aksamov

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

İlk kez bir bilgisayar topluyorum. Yüksek bir bütçe ile giriş yaptım ancak bütçenin büyük bir kısmını R9 5900X ve RX 6900 XT için harcamış bulunmaktayım. Anakarta ve RAM'e harcayabileceğim 8K kadar bütçem kaldı. Render ile uğraşacağım için 32 GB ve mümkünse yüksek Hertz'li bir RAM olsun istiyorum. Açılan konularda anakart için sürekli X570 tavsiye edilmiş. Ancak B550 serisinde nasıl bir sıkıntı yaşarım, anlayamıyorum.

Bir diğer yaşadığım sıkıntı da, baktığım X570 modellerin özelliklerinde 3600 MHz ve üstünü OC ile desteklediklerini görüyorum. Temelde 3000, 3200 değerlerinde oluyorlar. Bu alacağım RAM için önemli mi, sistemi ilk çalıştırmada bir sorun yaşar mıyım, OC yapmadan 3600, 4000 Hertz bir RAM kullanabilir miyim?

Şu an ASUS TUF X570-PRO'ya bakıyorum ancak az önce dediğim gibi, 3000MHz ve üstünü OC ile desteklediği belirtilmiş.

Velhasıl, kafam çok karıştı. İşin içinden çıkamıyorum. Bana 8K ya şu iki ürünü al geç diyecek bir bilirkişiye ihtiyacım var.

__________________________________________________________________________________________

Şu ana kadar aldığım parçalar:
  • RX 6900XT.
  • R9 5900X.
  • Samsung 980 1TB.
  • Sharkoon silentstorm 850W+80
  • Arctic lf 280M.

Son düzenleyen: Moderatör:
B550 güzel bir anakart, giriş seviyesi çoğu X570 serisi anakarttan daha iyi zaten. Bütçeye bağlı bir durum, modele göre değişiyor. X570 anakart, B550 anakartlardan daha iyi diyemeyiz teorik olarak.

Sadece RAM ve anakart eksiğin mi var?

B550 güzel bir anakart, giriş seviyesi çoğu X570 serisi anakarttan daha iyi zaten. Bütçeye bağlı bir durum, modele göre değişiyor. X570 anakart, B550 anakartlardan daha iyi diyemeyiz teorik olarak.

Sadece RAM ve anakart eksiğin mi var?

RAM ve Anakart dışında bir de kasa tercihi yapacağım, şu ürün tavsiye edildi;

RAM ve Anakart dışında bir de kasa tercihi yapacağım, şu ürün tavsiye edildi;
DLS480 fiyatına göre iyi bir kasadır.

Bu şekil bir üçlü yapılabilir.
B550 veya X570 bir anakart aldığınız takdirde, 5900X ve 6900XT ile SAM desteği gibi bir avantajınız daha olacak.

DLS480 fiyatına göre iyi bir kasadır.

Bu şekil bir üçlü yapılabilir.
B550 veya X570 bir anakart aldığınız takdirde, 5900X ve 6900XT ile SAM desteği gibi bir avantajınız daha olacak.
Teşekkür ederim ilginiz için. Son olarak ilk mesajda da bahsettiğim aklıma takılan soruya yardımcı olabilir misiniz? Bu anakartın sitesinde 3000MHz ve üstünü OC ile desteklediği belirtilmiş. Kasayı ilk montajda daha düşük bir RAMle açıp, OC yapmam mı gerekli, OCsiz kullanım yapamayacak mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı