R9 5900X RTX 3060 Ti sistem Yayın/Video için yeterli mi?

datvi

Centipat
Daha fazla  
Toplayacağım sistem şu şekildedir:
  • AMD Ryzen 9 5900X 4.8GHz 12/24 çekirdek işlemci.
  • ASUS TUF Gaming X570-Plus Wi-Fi anakart.
  • G.Skill Trident Z RGB 3600MHz 32 GB (2x16 GB) bellek.
  • ASUS RTX 3060 Ti Dual mını V2 ekran kartı.
  • Cooler Master ML240r a-RGB fanlı 240mm işlemci soğutucusu.
  • ASUS TUF Gaming GT301 3 adet ARGB fanlı tempered glass kasa.
  • ASUS ROG STRIX 850W 80+ Gold modüler güç kaynağı.
  • Samsung 980 Pro 1TB M.2 7000-5000MB/s SSD.
  • Seagate 2TB 7200RPM dahili sabitdisk.

Sizce bu sistem, tüm oyunlarda FHD ayarlarda (video veya yayın açıkken) akıcı olarak çalışır mı?
Ve sistem parçaları olarak hatalı bir parça var mıdır? (mesela MSI MAG CoreLiquid soğutucu alacaktım sitede bir başlık altında 5 6 kişi sorun yaşadığını belirtmiş bir süre sonra)
inventustan alacağım sistemi 35-40k bütçem var. Parça değişimi yapabilirim, önerilerinize açığım. Şu anki haliyle 38k.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD Barracuda ise kötü. WD Blue veya Toshiba P300 ile değişmeli. Güç kaynağı gereksiz, kaliteli bir 650W yeter. Kasa geniş değil. Sıvı soğutma kötü.

RAM'ler de 3500 TL civarı. Fazla. Onun yerine bu alınmalı:

Son düzenleme:
SilverStone nerede Cooler Master nerede? 650W PSU 3060 Ti ve R9 5900X gibi bir işlemciyi ucu ucuna kurtarır.

PSU gayet yeterli.

Soğutmaya gelirsek, Cooler Master'in bu modelinin fanları ve pompası sorun çıkartan bir model. Benzer sorunlar SilverStone PF240 için geçerli değil. Ayrıca SilverStone da çok iyi markadır, bilmemen markayı kötülemene sebep olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU Gayet yeterli.

Soğutmaya gelirsek, Cooler Master'in bu modelinin fanları ve pompası sorun çıkartan bir model. Benzer sorunler SilverStone PF240 için geçerli değil. Ayrıca SilverStone da çok iyi markadır, cahilliğin markayı kötülemene sebep olmasın.
Tamam Teknobiyotik Bey

Son düzenleme:
HDD Barracuda ise kötü. WD Blue veya Toshiba P300 ile değişmeli. Güç kaynağı gereksiz, kaliteli bir 650W yeter. Kasa geniş değil. Sıvı soğutma kötü.

RAM'ler de 3500 TL civarı. Fazla. Onun yerine bu alınmalı:
Çok teşekkür ederim ilgin için.
Sistemi Inventus Elraenn Jugularis olarak aldığım için (fiyat olarak daha avantajlı olduğu için) opsiyonlar çok kısıtlı.
İnventus ile görüştüm;
HDD WD Purple 4 TB ile değiştirebiliyorum
Güç kaynağı konusunda hassasım daha önce canım yandı ve ekstra olarak tek pc yayın açacağım için kamera, elgato, vb. ekstra donanımlarda bağlıyacağım için 850W tercih ettim.
Bilgisayar kasası olarak GT501VC var diğer bir opsiyon, genişliği yeterli olur mu bunun?
Soğutucu olarak sadece CM var opsiyonlarda 4 opsiyon arasından tavsiye edebileceğin var mı?
  • COOLER MASTER ML120L RGB Fanlı 120mm İşlemci Soğutucusu (+862TL)
  • COOLER MASTER ML120R A-RGB Fanlı 120mm İşlemci Soğutucusu (+1157TL)
  • COOLER MASTER ML240L RGB Fanlı 240mm İşlemci Soğutucusu (+1307TL)
  • COOLER MASTER ML240R A-RGB Fanlı 240mm İşlemci Soğutucusu (+1817TL)
Inventus sitesinde bulunan herhangi bir soğutucuyu ekleyip fiyattan düşmeyi kabul ediyor. Fakat senin önerdiğin soğutucu yok. Profilindeki diğer önerdiğin soğutucuları da kontrol ettim onlarda yok (Asus Rog, Phanteks, Thermaltake, Corsair Markalar mevcut). Bu 4 markadan bakabilirmisin Inventus sitesindeki soğutuculara önerebileceğin varmı?
Ram olarak PNY var diğer bir opsiyon olarak fiyatlar aynı olduğu için GSKILL tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı