R9 5900X RTX 3080 FiveM Grafik ayarları nasıl olmalı?

aimtoxic7

Decapat
Selam dostlar,
RTX 3080 ekran kartına sahibim fakat FiveM'de 120 FPS alıyorum bunu monitörümün Hertz'i ile eşitlemek istiyorum fakat ayarları ultradan bir tık aşağı çeksem bile oyunda anlık FPS dropları yaşıyorum yardımcı olabilecek biri var mı? Monitörüm 240hz (CPU Ryzen 9 5900x)

Son düzenleme:
Ayarları en yüksek hangisiyse onu kullanın. Ekran kartınız oyun içinde her daim kullanılsın. FPS sabitlemek için MSI Afterburner ve RTSS kullanın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarları en yüksek hangisiyse onu kullanın. Ekran kartınız oyun içinde her daim kullanılsın. FPS sabitlemek için MSI Afterburner ve rtss kullanın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitörüm 240Hz fakat Ultra ayarlarda Max 130 FPS alabiliyorum düşürdüğüm zaman FPS drop giriyor.

FiveM kaynaklı olabilir. O sistemdeki monitörün 240 Hz gibi olacağını unutmuşum. Ekran kartına yük binmesi önemli, düşürmeye gerek yok. Hz değerine sabitlemenize gerek yok.
Ekran kartını %100 kulanmanın neresi önemli?

Geri
Yukarı