R9 5900X RX 6900XT Sistemde "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" Mavi Ekran Hatası

XxmrfirexX

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese benim bir sorunum var WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR adında bir hata alıyorum. Bir anda oluyor masaüstündeyken veya oyun oynarken daha sonrasında PC kendine 2-3 kere reset atıyor. Otomatik onarım başlıyor ama onarmıyor. PC'yi kapatıp 30dk falan bekleyip açtıgımda düzeliyor ama sonra tekrar oluyor. Minidump klasöründe ki dosyaları RAR da sıkıştıramadım hata veriyor. WinDbg ile de açamadım. Overclock işlemlerini geri çektim. BIOS'u 2 hafta önce son sürüme güncelledim. Onun dışında bugün oyun oynarken ekran aniden karardı. 1 dakika boyunca ses falan duyabiliyordum ama siyahlaştı 1 dakika sonra tekrardan ekran geldi. Ekran kartımın programına girdim ve sistem arızasından ötürü AMD WattMan ayarları sıfırlandı diye uyarı aldım. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • AMD Ryzen 9 5900X.
  • Sapphire Nitro 6900XT SE.
  • Corsair Masterliquid ML240 V2 sıvı soğutma.
  • MSI MPG X570 Gaming Plus anakart.
  • Corsair Vengeance 2x8GB 3200MHz RAM.
  • Thermaltake 750W RGB Smart series 80+ Bronze.
  • Samsung EVO 500GB M.2 SSD.
  • Samsung 850 EVO 250GB SSD.
  • Kingston 240GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
O halde direkt atın dosyaları buraya. İncelemeden ne desem hava kalır.

Merhaba öncelikle dönüşünüz için teşekkürler şöyle bir sorun var dosyaları WinRAR ile arşivleyemiyorum hata veriyor ayıklanamıyor hatası nasıl yapabilirim acaba?

Dosya Ekleri

• minidump.PNG
    minidump.PNG
    40,1 KB · Görüntüleme: 19
Mavi ekran alınca sisteme müdahale ediyor musunuz?

Müdahale etmiyorum mavi ekranı veriyor kendine reset atıyor PC açılırken bilgisayarınız onarım için hazırlanıyor diyor birkaç kere daha reset atıyor sonra bir ekran geliyor Windows düzgün başlatılamadı diye seçenekler çıkıyor PC'yi kapat veya yeniden başlat diyorum üstadım.

Ali bey'in dediği ayarlar yapılı mı?

Ali Bey'in dediği ayarlar yapılı mı?

Bu sorunu alıyorum anlayamadım.

Ali Bey'in dediği ayarlar yapılı mı?

Ayrıca işletim sistemleri kısmında mesela Ali beyin verdiği ayarları yaparken de hem Windows 10 hem Windows 8.1 var.

Ali bey'in dediği ayarlar yapılı mı?
böyle

Dosya Ekleri

• hata,.PNG
    hata,.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 8
  • 8.1.PNG
    8.1.PNG
    14 KB · Görüntüleme: 9
  • 10.PNG
    10.PNG
    18,4 KB · Görüntüleme: 10