R9 7900X sistemde fare sorunsuz çalışırken oyun takılarak ilerliyor

Deniz akar

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 9 7900X
Anakart: ASUS ROG STRIX B650-A
Ekran Kartı: Gigabyte RTX 4070 Ti
Sıvı Soğutma: Corsair H150 360mm
Power Supply: Corsair RM850 Gold
RAM: Kingston 16 GB(2x8GB) Fury Beast 6000MHz
Monitör: ASUS TUF Gaming VG247Q1A 23,8
SSD: Samsung 980 Pro 500 GB M.2
Meslek
Öğretmen
İşlemci: Ryzen 9 7900X
Anakart: ASUS ROG STRIX B650-A
Ekran Kartı: Gigabyte RTX 4070 Ti
Sıvı Soğutma: Corsair H150 360mm
Power Supply: Corsair RM850 Gold
RAM: Kingston 16 GB(2x8GB) Fury Beast 6000MHz
Monitör: ASUS TUF Gaming VG247Q1A 23,8
SSD: Samsung 980 Pro 500 GB M.2

VEED - WhatsApp Video 2023-11-17 saat 19.28.42_e1aacd3d.mp4
VEED - WhatsApp Video 2023-11-17 saat 19.28.56_0d45b912

Bir hafta öncesine kadar bilgisayarımda hiçbir problem yoktu. Güncellemeleri yaptıktan sonra birkaç oyun silip yükledim ve bilgisayar oyun içindeyken bir anda takılmaya başladı. Farem sorunsuz hareket ediyor ama attığım videodaki gibi ekran takılıyor ve işlemlere geç cevap veriyor. Ekran kartının fanını kontrol ettim sorunsuz çalışıyor. Yeniden başlattığımda sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum... İnşallah yazılımsaldır...

Son düzenleme:
Farklı USP portları ile denedin mi ? Yada BIOS'ta o menü'den sistemdeki diskleri görebiliyorsun sanırım. Direkt C: içine CAP dosyasını atıp BIOS'tan gösterip dene. Yine olmazsa kasanın arkasında BIOS Flaschback var mı diye bir konttrol et.

Farklı USP portları ile denedin mi ? Yada BIOS'ta o menü'den sistemdeki diskleri görebiliyorsun sanırım. Direkt C: içine CAP dosyasını atıp BIOS'tan gösterip dene. Yine olmazsa kasanın arkasında BIOS Flaschback var mı diye bir konttrol et.
Farklı portları denedim. Kasanın üzerindekine ve ana karta bağlı girişlere tek tek takarak denedim. C'nin içine atarak denemedim. Belki windows 11 home deneme sürümünde olduğu için yüklenmiyordur diye düşünerek onu da anahtarla tam sürüme çevirdim. Yine olmadı, hatta bu defa sıkıntı yaratıp yeniden başlarken defalarca kapanıp açılmaya başladı. Anakarta bir şey oldu diye korktum. Sonunda açıldı fakat sürüm yine aynı sürüm olarak kaldı. Kasanın arkasında anakarta bağlı bios flaschback diye küçük siyah bir düğme var.

Bu şekilde bir dener misin ?

Bu şekilde bir dener misin ?
İlk fırsatta deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı