Çözüldü R9 7950X 3090 Ti mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Bengof

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 32GB (2x16GB) Flare X5 6000MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial P5
Ekran kartı
3090 Ti
Anakart
PRIME X670-P
İşlemci
R9 7950X
Windows 11 Home son güncellemeler sonrası hem Defender gizleniyordu hem de tüm işlemleri engellemeye başlıyordu bu sorunları alınca format atıp Windows 11 Home daha eski bir sürümünü kurulumunu yaptım ve ardından 2 gündür mavi ekran hatası alıyorum ve sadece LoL, EA FC, gibi oyunları açtığımda bu sorunlarla karşılaşıyorum. Oyunu açtıktan bir süre sonra ekran kararıyor ve bilgisayar kapanıp yeniden başlıyor. Oyun açmadığım sürece kapandığı çok nadir. 2 ile 3 gündür bu sorunlarla karşılaşıyorum.
Mavi ekran hata ekranı ve sistem özelliklerimi paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_9775.jpg
    IMG_9775.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 15
  • resim_2023-10-02_223823790.png
    resim_2023-10-02_223823790.png
    154,2 KB · Görüntüleme: 27
Çözüm
Garip, RAM hatası var direkt olarak bir dosyada. BIOS ayarlarıyla oynadın mı formattan sonra? XMP ayarlarını kontrol et, bir sorun yoksa RAM'leri kontrol et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rich (BB code):
MODULE_NAME: hardware

IMAGE_NAME: hardware_ram

Buna ek olarak

Yeni aldıysan iade etmen gerekiyor. Yeni aldın diye bozuk olmaması kesin diye bir ihtimal yok, iade edemiyorsan da garantiye yolla.

Tamamdır teşekkür ederim dostum 🙏🏻🙏🏻 sağ ol

Yeni aldıysan iade etmen gerekiyor. Yeni aldın diye bozuk olmaması kesin diye bir ihtimal yok, iade edemiyorsan da garantiye yolla.

Selam şu an RAM'leri BIOS'tan EXPO 1 ayarına çektim ve şu an RAM'ler 6000MHz de normalde 4800'dü bir de bu şekil memtes yapacağım eğer hata almazsam şükür edeceğim hata alırsam artık göndereceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı