R9 7950X 90 derece olması normal mi?

Erayko

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 9 7950X | MSI RTX 4090 SUPRIM LIQUID X 24G 384 Bit GDDR6X 24 GB | MEG X670E ACE | G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB (2x16) 6400 Mhz | 980 PRO NVMe™ M.2 SSD 1 TB | 980 PRO NVMe™ M.2 SSD 1 TB | ROG Strix Helios | Asus ROG-THOR-1600T Tıtanıum 1600W | MSI MPG CORELIQUID K360 V2 2.4" LCD |
Meslek
Yazar
Merhaba,
Oyunlara girdiğim gibi CPU sıcaklığı 85-90 dereceleri görüyor sabit olarak ve bu sıcaklık düşmüyor. Bilgisayar boşta çalışırken 45-60 arası bir sıcaklık değeri var. Sıvı soğutma olarak MPG CoreLiquid K360 V2 kullanıyorum. Sizce bu aldığım değerler normal mi? Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir;

Sistem özellikleri:
Anakart: MSI MEG X670e ace.
Ekran kartı: MSI RTX 4090 Suprim Liquid X
İşlemci: AMD Ryzen 9 7950X.

Son düzenleme:
O soğutma ile normal değil. Soğutucu işlemciye tam temas etmiyor olabilir. Soğutucunun altındaki jelatini de sökmemiş olabilirsiniz.

Merhaba, yarın soğutucuyu çıkarıp bir bakacağım termal macunu değiştireyim dedim. Eğer jelatinlik bir durum yoksa eğer bu değerler normal mi peki? Bu durumda soğutucuyu değiştirmem gerekir mi?

Merhaba, yarın soğutucuyu çıkarıp bir bakacağım termal macunu değiştireyim dedim. Eğer jelatinlik bir durum yoksa eğer bu değerler normal mi peki? Bu durumda soğutucuyu değiştirmem gerekir mi?
Hocam naptın termal macun yerine diş macunu mu sürdün? %90 ihtimalle montaj yanlış veya soğutucu problemli. O soğutucunun o işlemciyi soğutamaması mümkün değil.

Hocam ne yaptın termal macun yerine diş macunu mu sürdün? %90 ihtimalle montaj yanlış veya soğutucu problemli. O soğutucunun o işlemciyi soğutamaması mümkün değil.

Yoğurt sürdüm yanığı alsın diye 😁. Soğutucu problemli gibi geliyor bana. Çünkü CPU sıcaklığını ölçüyordu önceden şimdi 0 derece gösteriyor sabit şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_1624.jpeg
    IMG_1624.jpeg
    86,6 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı