R9 7950x3D ekran kartsız çalışır mı?

MEHMET TAS YT

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, konuya başlamadan önce almayı düşünmüyorum, sadece benim arkadaşımla böyle bir sistem olsa nasıl olurdu diye düşündük ve sizden yardım istemeye karar verdik.

İlk olarak bu sistemin amacı anakartı ekran kartını sonradan alabilmek sadece RAM, işlemci ve soğutucuyu iyi alsak ekran kartsız çalıştırmak ve idarelik kullanmak ve ekran kartı olacaksa bile RX 580 gibi düşük bir ekran kartı sistemi belirli bir yere kadar götürmesi aşağıdaki sistemle topladığımızda (görüntü, oyun, vs.) İstediğimiz sonucu alabilir miyiz?

Anakart.

İşlemci.

RAM.

SSD.

Kasa.

PSU.

Soğutucu.

Son düzenleme:
Besler beslemesine de anakart çok çok giriş seviye kalmış bu işlemci için. En azından kaliteli bir B650 anakart lazım. Hazır sistem olarak mı alıyorsunuz?

O anakartta mosfet yok, VRM'ler bu seviye bir islemci icin Allah'a emanet. Ferrari motoru alip tofasa takmaktan bir farki yok. Ekran kartini sonradan alacaksaniz RTX 4080 tarzi bir ekran karti takabilmek adina PSU'yu da yukseltmenizi oneririm. En azindan 5 tane 8-pin girisi olsun ki CPU icin 2 tane GPU icin 3 tane ayirabilecek olun.

O anakartta mosfet yok, VRM'ler bu seviye bir islemci icin Allah'a emanet. Ferrari motoru alip tofasa takmaktan bir farki yok. Ekran kartini sonradan alacaksaniz RTX 4080 tarzi bir ekran karti takabilmek adina PSU'yu da yukseltmenizi oneririm. En azindan 5 tane 8-pin girisi olsun ki CPU icin 2 tane GPU icin 3 tane ayirabilecek olun.
Siz anakart psu önerisi yapsanız?

Hocam bu sistemle ne kadar götürür tahmininiz?

Ileride islemci yukseltmek istersen yukseltebilirsin soket avantaji sebebiyle. Islemci yukseltebilmek demek her zaman icin ekran kartini da yukseltebilmek demek. Bu da sistemi oldukca onu acik yapiyor. PSU yettigi surece tabi. AIO'dan biraz tasarruf yapabilirsiniz performanslari arasinda cok da fark yok LS720'de iyi urundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı