R9 7950x3D mi i9 14900K APO mu?

Knk arkada yayin onde oyun acik olacak
ama ustunluk oyunda beyler ama renderdada 3d nin beni uzmeyecegini dusunuyorum
Yani üzmez , bir zahmet uzmesinde 20 bin TL'lik işlemci çünkü, RTX 4070 fiyatında, bariz bir fark var i9 14900K ile. Şuan i9 14900K APO ile en güçlü işlemci olarak geçiyor, ısınma problemi ve anakart'ın yavaş yavaş ömrü ve desteği biticeginden dolayı 7950X3D

Yani üzmez , bir zahmet uzmesinde 20 bin TL'lik işlemci çünkü, RTX 4070 fiyatında, bariz bir fark var i9 14900K ile. Şuan i9 14900K APO ile en güçlü işlemci olarak geçiyor, ısınma problemi ve anakart'ın yavaş yavaş ömrü ve desteği biticeginden dolayı 7950X3D
Kanka sence r9 8950x3d ne zaman cikacak yada cikarsa en guclusu olurmu bence olur.

Kanka sence r9 8950x3d ne zaman cikacak yada cikarsa en guclusu olurmu bence olur.
Bilmiyorum, en güçlü işlemci olmasını tahmin etmem için Allah falan olmam lazım herhalde. Yakında Intel 15. Nesilde cikicak haberiniz olsun ama şuan Ryzen çıkardığı yeni 8000G serisi işlemciler hiç hoşuma gitmedi APU olmasina rağmen haberiniz olsun bakalım 8950x3d nasıl olucak.

Yani üzmez, bir zahmet uzmesinde 20 bin TL'lik işlemci çünkü, RTX 4070 fiyatında, bariz bir fark var i9 14900K ile. Şu an i9 14900K APO ile en güçlü işlemci olarak geçiyor, ısınma problemi ve anakartın yavaş yavaş ömrü ve desteği biticeginden dolayı 7950x3D

Ama ben AMD'nin bir şey yapip Intel'i ezip gececegine cok eminim

3D işlemcilerin oyun dışında pek albenisi yok bence. Intel daha çok yönlü ki siz de öyle bir şey arıyorsunuz anlaşılan, bence 14900 sizin için daha mantıklı.

Arkadaşlar yani ben oyumu R9'dan yana kullanıyorum i9 R9'un 2 kati kadar watt tuketiyor.
R9'un beni uzmeyecegini dusunuyorum performans konusunda.
Ayni zamanda i9 cok fazla isiniyor. Bana ikisi de cok iyi demeyin.
2 SECENEK VAR R9 ya da i9
Hangisini secerdiniz ( DAHA FAZLA FPS VE YAYINA YONELIK )

Bende ona şaşırdım herkes 7950x3D deyip duruyor. Oyun değil ki konu.

Kanka oyun ve yayina daha fazla yoneleyeceğim 3D yeterlidir bence render icin

Arkadaşlar yani ben oyumu R9'dan yana kullanıyorum i9 R9'un 2 kati kadar watt tuketiyor.
R9'un beni uzmeyecegini dusunuyorum performans konusunda.
Ayni zamanda i9 cok fazla isiniyor. Bana ikisi de cok iyi demeyin.
2 SECENEK VAR R9 ya da i9
Hangisini secerdiniz ( DAHA FAZLA FPS VE YAYINA YONELIK )

Kanka oyun ve yayina daha fazla yoneleyeceğim 3D yeterlidir bence render icin
Tamam ozaman 7950X3D daha mantıklı bir seçim .

Geri
Yukarı