R9 7950x3D vs i9 13900K

RTX 4090 RAM konusunda daha belli değil ama üst düzey bir RAM alacağım Kingston Fury Renegade 6000MHz veya daha fazla olan bir model seçeceğim snrm SSD Samsung S990 Pro PSU 1200W ASUS Thor 2 Platinum.
Ben yerinizde olsam 7700 veya 7700X alırdım, sonra eğer oyun performansı yetmezse ve bu yanma işleri çözülürse, canım da isterse 7800X3D'ye geçerdim.

Yani şimdi hala kararsızım birileri Intel birileri AMD diyor off çok zor bir konu işin içinden cikamıyorum.
Intel almayın aldırmayın. 14. Nesil ile soket yine değişecekti sanırım. Ama AM5 soketi uzun süre kullanırsınız.

4090 ekran kartı diyor. Sen 7700 ve 7700x diyorsun. Bu işlemciler arkadaşın kuracağı sisteme hiç yakışmıyor..
Onun yerine hem kendini hem anakartı yakacak, birkaç ay sonra tüm sistemi tehlikeye atacak işlemci mi alsın. 7700X alır, 2 seneye yeni nesille günceller 8700X alır vs vs. Veya sorun çözülünce X3D'lere geçer.

2K, özellikle de 4K'da 4090'ı 7700'ü geçtim 7600 de besler. Sorun yok.

Ben bu PCyle en az bir 5 yıl giderim o yüzden soketin değişmesi benim için önemli değil 5 sene sonra anakartıda değişitirim.
Hocam ben de aynı mantık ile aldım. Ayrıca her yeni çıkan işlemci ile aynı zamanda çıkan yeni nesil anakart kullanılmalı diye düşünüyorum. Çünkü yeni çıkan anakart, içinde en güncel özellikleri barındırıyor. Gidip Z690 anakart alabilirdim ama almadım çünkü Z790, Z690'ın üzerine yeni eklentiler sunuyor. Bir anakartı 2-3 nesil farklı işlemciler ile kullanmak mantıklı değil.

Bir anakartı 2-3 nesil farklı işlemciler ile kullanmak mantıklı değil.
Aslında en iyisi hep ortalarda kalıp sık değiştirmek. B760+İ5 13500 alırsın mesela, 3-4 seneye o neslin orta anakart+işlemcisine geçersin.

i7, i9, Z serisi anakartlar vs düz oyuncu için gereksiz masraf. Ha içerik üretiyorsundur, iş için kullanıyorsundur, 2 değil 5 M.2 slotu gerekir, 6 değil 24 çekirdek gerekir o zaman olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı