Radeon 530 2 GB vs 4 GB

Strongholdman

Hectopat
Yeni bir bilgisayar alma arefesindeyim. Kafamda şekillenen bazı donanımlar var. A12 9720p işlemcili ve 4 GB VRAM'li 530 grafik kartı olan bir sistemle A9 9425 işlemcili ve 2 GB VRAM'li 530 grafik kartı olan bir sistem arasında takılı kaldım. Oynayacağım oyun sadece World of Tanks ve mümkünse HD istemcide 720p ayarlarda. Belki arada bir GTA V de olabilir. Bu kartın VRAM kapasitesi bana nasıl bir etki sağlayabilir? Siz hangisini önerirsiniz?
Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside çöp. İşlemci bir işe yaramaz fakat aynı işlemcili Acer'ın var RX 540 ekran kartlı. Lenovo 2200U ve AMD 535 modeli de var. Bu dediklerim 3k ın altındaki. MX150 ekran kartlı modellere de bakmanı tavsiye ederim.

İkiside çöp. İşlemci bir işe yaramaz fakat aynı işlemcili Acer'ın var RX 540 ekran kartlı. Lenovo 2200U ve AMD 535 modeli de var. Bu dediklerim 3k ın altındaki. MX150 ekran kartlı modellere de bakmanı tavsiye ederim.
Aslında sorduğum şey farklı bir şeydi ama yine de görüşünüzü paylaştığınız için teşekkür ederim.
WOT için Intel işlemcili modellere bakmanızı tavsiye ederim.
Bu konuda biraz daha detay verebilir misiniz acaba? Ayrıca bugün tercihi yapmış bulundum ve siparişimi verdim. A12 9720p'li 4GB'lık 530'lu modeli aldım. Popülaritesi çok olan bir işlemci değil farkındayım. Sadece mangal gibi alev alev yanan i5'leri soğutmaya çalışmaktan usandım. Masaüstünde şimdiye kadar 4 AMD işlemcide de en ufak bir ısınma problemim olmadı. İşlemcinin ne verebileceğini bildikten sonra o işlemci öyle pek de çöp sayılmıyor.

Yanlışınız var AMD Ryzen mobil işlemcilere kadar kağıt üstünde performans veriyordu. 4 çekirdekli olması da hiçbir şey fark etmez. Ryzen 2500U ve en az 8250U işlemci alsaydınız daha iyi olur. GDDR3 sanırsam ekran kartınız. GDRR5 olan 530 la alakası yoktur. 6 ay sonra niye aldığınıza pişman olacaksınız. Birde HP Allah korusun. HP + Casper = Tost Makinesi.

UserBenchmark: AMD A12-9720P APU (2016 M.BR) vs Ryzen 5 2500U
UserBenchmark: AMD A12-9720P APU (2016 M.BR) vs Intel Core i5-8250U
UserBenchmark: AMD Radeon 530 vs 540
UserBenchmark: AMD Radeon 530 vs Nvidia MX150-0

Hayır ben zaten alınabilecek en iyi sistemi aldım ya da alacağım diye bir iddia içine girmedim ki. Tekrar dikkatinizi çekiyorum konu tamamen 530 2 GB ve 530 4 GB arasında World of Tanks ve GTA 5 için nasıl fark oluşur bunu danışmak içindi. Farklı yerlere gitti. Ben düne kadar P2 965be kullanan insanım. İşlemci polemiği yaratmak istemedim. Saygılar.

Sen o kartla yüksek ayarda açamıyacağın için 2GB sana çok yeterli. Elinde 1050 ekran kartı olsa tamam dersin 2GB mı 4GB mı diye. 4GB yüksek ayarlarla oynadın mı dokusu gibi şeylere ihtiyaç oluyor VRAM e. Zaten sen o kartla GTA 5 de yüksek ayarda oynayamazsın oynasan da kasar. Sonra buraya gelip istediğim performansı alamıyorum diye konu açmayın. Hem soruyorsunuz hemde cihazı satın almışsınız kendi kendinize. Sizi bakkalcılar çok kolay kandırır. Aa 4GB ekran kartı alınır çok iyi diyenler densin. VRAM e bakılmaz ekran kartlarında.

Son düzenleme:
Sen o kartla yüksek ayarda açamıyacağın için 2GB sana çok yeterli. Elinde 1050 ekran kartı olsa tamam dersin 2GB mı 4GB mı diye. 4GB yüksek ayarlarla oynadın mı dokusu gibi şeylere ihtiyaç oluyor VRAM e. Zaten sen o kartla GTA 5 de yüksek ayarda oynayamazsın oynasanda kasar. Sonra buraya gelip istediğim performansı alamıyorum diye konu açmayın. Hem soruyorsunuz hemde cihazı satın almışsınız kendi kendinize. Sizi bakkalcılar çok kolay kandırır. Aa 4GB ekran kartı alınır çok iyi diyenlerdensin. VRAM e bakılmaz ekran kartlarında.
Arkadaşım sen konuya hakim değilsin anlaşılan. Kendi kendine polemik yaratıp aklınca dalga geçiyorsun. Ben de biliyorum VRAM'in ekran kartı seçimlerinde en son kriterlerden biri olduğunu. Konuya hakim değilsin dedim çünkü konunun başında iki faklı sistem olduğundan bahsettim. Biri A12 9720p 16 GB dual 4 GB 530 diğeri ise A9 9425 8 GB tek Modül 2 GB 530 kombin edilmiş ve aralarında 800 TL fiyat farkı var ki zaten linkleri ekledim. Biliyorum hala anlamıyorsun neyi ifade etmeye çalıştığımı çünkü zihnini öyle doldurmuşsun ki bencillikle odaklanamıyorsun konuya.

Arkadaşım sen konuya hakim değilsin anlaşılan. Kendi kendine polemik yaratıp aklınca dalga geçiyorsun. Ben de biliyorum VRAM'in ekran kartı seçimlerinde en son kriterlerden biri olduğunu. Konuya hakim değilsin dedim çünkü konunun başında iki faklı sistem olduğundan bahsettim. Biri A12 9720p 16 GB dual 4 GB 530 diğeri ise A9 9425 8 GB tek Modül 2 GB 530 kombin edilmiş ve aralarında 800 TL fiyat farkı var ki zaten linkleri ekledim. Biliyorum hala anlamıyorsun neyi ifade etmeye çalıştığımı çünkü zihnini öyle doldurmuşsun ki bencillikle odaklanamıyorsun konuya.
dostum şuan da istediğin performansı alabiliyormusun ?

dostum şuan da istediğin performansı alabiliyormusun ?
Bu konudaki tartışmalar olaya daha objektif bakmamı sağladı. Sipariş aşamasında ürünü iptal ettim. Şuan bir f600 kullanıyorum. Onda da 2gb Gtx 940 Mx var. Dün steam den Dirt 4 indirdim ve tüm ayarlar high da 40 fps alabiliyorum. Bu arada işlemci İ5 7200u ve 8gb ddr4 ram mevcut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı