Radeon 530 ekran kartı Radeon R7 M440 olarak gözüküyor

Xeirnn

Centipat
Merhabalar ben Lenovo Ideapad 320-15ABR kullanıyorum
Ekran kartımın Radeon 530 olması gerekiyor ama R7 M440 gözüküyor ve GPU-Z'de fan harici hiçbir güç vermiyor.
Doğru düzgün oyun oynatmıyor, buna nasıl bir çözüm bulmalıyım? AMD otomatik driverdan seçtim yine R7 M440, aygıt yöneticisinden güncelle diyorum o zaman R8 M535DX'e dönüşüyor ama yine güç vermiyor oyunlarda hala Radeon R7 Graphics kullanıyor.

416564

Merhabalar ben Lenovo Ideapad 320-15ABR kullanıyorum
Ekran kartımın Radeon 530 olması gerekiyor ama R7 M440 gözüküyor ve GPU-Z'de fan harici hiçbir güç vermiyor.
Doğru düzgün oyun oynatmıyor, buna nasıl bir çözüm bulmalıyım? AMD otomatik driverdan seçtim yine R7 M440, aygıt yöneticisinden güncelle diyorum o zaman R8 M535DX'e dönüşüyor ama yine güç vermiyor oyunlarda hala Radeon R7 Graphics kullanıyor.

Eki Görüntüle 416564
Eğer windows 7 kurduysan radeon 530 driverları sadece windows 10 da mevcut. :) ayrıca driverlarınısı sadece AMD sitesinden indirmenizi öneririm.

Radeon destek forumunda böyle denmiş: "Radeon r7 m440 ve 530 mimarileri benzerdir. Aygıt yöneticisinde r7 m440 olarak gözükmesi lenovo müdahalesi kaynaklı bi durumdur. İsminin öyle gözükmesi performansa etki etmez." Nitekim söylendiği gibi radeon 530 gözükmesini sağlasak bile performansta artış olmadı. (Denemek için: Aygıt yöneticisinde sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir deyin sonrasında uyumlu sürücüler için bilgisayarımı tara ve listeden radeon 530'u seçin.) Lenovo Radeon 530 Mobile ve Radeon 530 Mobile arasında ufak farklılıklar var, isminin değişik gözükmesi bundan kaynaklı.
Bir çok şekilde sürücü kurmayı denedik ve sonuç alamadık. Birisi anakart kaynaklı bir sorun olduğunu ve serviste anakarta müdahale edilmesi gerektiğini söyledi. Sanırım öyle.

Geri
Yukarı