Radeon 530 yandı

Laptop ekran kartı sevgili hocalarım. Zaten canım sıkkın küfür etmişimcesine sert üslupla cevap vermenize gerek yoktu.
Hocam ters cevap veren sizsiniz, tartışmaya girmeye gerek yok.
Ne yapmalıyım yazıyorsunuz, ne dememizi beklediğinizi anlamadım sadece.

Açıkcası ben CENG olunca yazılım ve bilgisayar bilgisi de öğreniliyor diye biliyorum. Ne yapacağınızı biliyorsunuzdur aslında. Kart yandıysa çöpe atmalısınız sanırım. Ya da iGPU kullanabilirsiniz.
Hocam mühendislik bilgisinden bağımsız 6 yaşımdan beri bilgisayar üzerinde teknik konularda bilgiliyim. Soruyu sorma amacım ucuz yollu bildiğiniz bir çözüm var mı diye sormaktı. Zira benim bildiğim ya da hatırladığım bir çözüm yoktu. Herkese teşekkürler kolay gelsin

Laptop ekran kartı sevgili hocalarım. Zaten canım sıkkın küfür etmişimcesine sert üslupla cevap vermenize gerek yoktu.
Hocam bu durumda sadece günlük işleriniz için işlemci grafik birimini kullanabilirsiniz. Aygıt yöneticisi üzerinden laptop ekran kartını devre dışı bırakmak yeterli olur diye düşünüyorum. Fiyatlar malum her şey uçuk. Bir şekilde servisle irtibata geçip yaptırmakta ayrı bir çözüm yolu olabilir.

Hocam mühendislik bilgisinden bağımsız 6 yaşımdan beri bilgisayar üzerinde teknik konularda bilgiliyim. Soruyu sorma amacım ucuz yollu bildiğiniz bir çözüm var mı diye sormaktı
Anladım. Kusura bakmayın.

USB kablo ile çalışan PCI-E portları var. Ne kadar işe yarar bilemem ama böyle bir port alıp idarelik bir GPU takabilirsiniz.

Hocam bu durumda sadece günlük işleriniz için işlemci grafik birimini kullanabilirsiniz. Aygıt yöneticisi üzerinden laptop ekran kartını devre dışı bırakmak yeterli olur diye düşünüyorum. Fiyatlar malum her şey uçuk. Bir şekilde servisle irtibata geçip yaptırmakta ayrı bir çözüm yolu olabilir.
Aşırı moralim bozuk hocam. 3k'ya almıştım. Şuan muadilleri 7k

Şuan Radeon 530 aktif. Ve çalışıyor gibi.

MSI Afterburner ya da AMD'nin kontrol panelinden core clock ve memory clock'u düşürmeyi deneyebilirsiniz. Sistem düzgün çalışana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı