Radeon 6500 sistem için yükseltme önerileri

scorpion01

Femtopat
Daha fazla  
Kolay gelsin öncelikle bilgisayar fiyatları arttığı için ben bilgisayarımı yükseltmeyi düşünüyorum öyle oyuncu bilgisayarım yok 2010 yılından bu yana kullanıyorum oyunlarda işimi görüyor fakat yeni çıkan oyunları oynayamıyorum bu yüzden yükseltmeyi düşünüyorum. Casper Nirvana i3 5. nesil 3.20 GHz Windows 10 Home, 6 GB RAM DDR3 1600 ATI Radeon 6500 ekran kartı 1 GB, 1TB hafıza vb ben ekran kartımı yükseltmek istiyorum bir de RAM 16 yapmak istiyorum fakat anakartı yenilemem gerek diye duydum 8 GB kadar destekliyor dediler. Bir de ekran kartı için anakart değişmesi gerekiyor dediler bana yardımcı olur musunuz 12 GB RAM falan olsa benim için yeterli olur.

Anladığım kadarıyla bir laptopa sahipsiniz. Bu sisteme yapabileceğiniz en fazla RAM takviyesi ve SSD takviyesi olabilir. Bir ihtimal işlemcinizi de değiştirebilirsiniz fakat ekran kartınızın değişebileceğini düşünmüyorum bile. Ek olarak ekran kartı değişmesi için anakart değişmesi gerek diye bir şey yok. Yeni anakart yeni laptop demek zaten.

Anladığım kadarıyla bir laptopa sahipsiniz. Bu sisteme yapabileceğiniz en fazla RAM takviyesi ve SSD takviyesi olabilir. Bir ihtimal işlemcinizi de değiştirebilirsiniz fakat ekran kartınızın değişebileceğini düşünmüyorum bile. Ek olarak ekran kartı değişmesi için anakart değişmesi gerek diye bir şey yok. Yeni anakart yeni laptop demek zaten.
Bilgisayarım masaüstü dediğiniz gibi ram ve ssd takviyesi yapabiliyorum ramı 8 yapabiliyorum ekran kartım 1 gb ama yükseltmem için ne yapmalıyım.

Geri
Yukarı