i5 6500 ve GTX 1060 sisteme yükseltme önerileri

Onur Utku

Kilopat
Daha fazla  
Anakartım: B150M-Bazooka
RAM'lerim: Kingston HyperX Savage 8 GB 2133MHz DDR4 RAM HX421C13SB/8 X2 = 16 GB.
GPU: GTX 1060.
CPU: i5 6500.

Arkadaşlar bu sisteme i7 9700K takabilir miyim? İlk sorum bu
Intel® Core™ i7-9700K İşlemci (12M Önbellek, 4,90 GHz'e kadar) Ürün Teknik Özellikleri buradan baktığımda RAM için base değerleri DDR4-2666 görüyorum, benim RAM'ler 2133. Çalıştırmama gibi bir durum olabilir mi?

Conquerors Blade tarzı CPU isteyen oyunlarda darboğaz yapıyor, onun dışında sistemimden memnunum. Yükseltmek için önerilerinize açığım.

Aklıma gelen opsiyonlar;

1. Uyumsuzluk sorunu çıkarmazsa bu sistemime i7 9700K ve sıvı soğutucu eklemek olur. Değişen parçalarım CPU, soğutucu olur.
  2. Anakartı AM4 uyumlu alıp Ryzen sürümlerinden birine geçmek, ekran kartını aynen kullanarak sıvı soğutucu ile desteklemek. Bu durumda değişecek parçalar anakart, CPU, soğutucu olur belki RAM'lerin de değişmesi gerekir. Bilmiyorum.

Not: Maksimum bütçem 3K TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
anakartım: B150M-Bazooka
RAM'lerim: Kingston HyperX Savage 8 GB 2133MHz DDR4 RAM HX421C13SB/8 X2 = 16 GB.
GPU: GTX 1060.
CPU: i5 6500.

Arkadaşlar bu sisteme i7 9700K takabilir miyim? İlk sorum bu
Intel® Core™ i7-9700K İşlemci (12M Önbellek, 4,90 GHz'e kadar) Ürün Teknik Özellikleri buradan baktığımda RAM için base değerleri DDR4-2666 görüyorum, benim RAM'ler 2133. çalıştırmama gibi bir durum olabilir mi?

Conquerors Blade tarzı CPU isteyen oyunlarda darboğaz yapıyor, onun dışında sistemimden memnunum. Yükseltmek için önerilerinize açığım.

Aklıma gelen opsiyonlar;

1. uyumsuzluk sorunu çıkarmazsa bu sistemime i7 9700K ve sıvı soğutucu eklemek olur. Değişen parçalarım CPU, soğutucu olur.
  2. anakartı AM4 uyumlu alıp Ryzen sürümlerinden birine geçmek, ekran kartını aynen kullanarak sıvı soğutucu ile desteklemek. Bu durumda değişecek parçalar anakart, CPU, soğutucu olur belki RAM'lerin de değişmesi gerekir. Bilmiyorum.

not: Maksimum bütçem 3K TL.

Tavsiyem işlemciyi ve anakartı değiştirmen şu anda ekran kartı alınmaz ileride değiştirirsiniz onu.

Elinizdeki anakart ve işlemciyi satıp güncel bir sisteme geçmek çok mantıklı olacaktır. i7 9700k işlemciyi anakartınıza takamazsınız, uyumlu değil.

Çok teşekkür ederim benimde kanaatim bu yönde peki amd ye geçmek mantıklı mı fiyatları intele göre yarı yarıya performans konusundada rakamlar çok iddalı intel fanı olarak tereddüt etmedim değil. Sizin önerileriniz altın değerinde

Şu an i3 10100f ve h410 bir anakart ile darboğazın tümünü kapatmış olursunuz.
Ryzen işlemcileri optimum düzeyde kullanmak için yüksek frekans RAM gerekiyor. Elinizde 2133mhz RAM var, intel tabanlı bir sistem daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim benim de kanaatim bu yönde peki AMD'ye geçmek mantıklı mı fiyatları Intel'e göre yarı yarıya performans konusundada rakamlar çok iddalı Intel fanı olarak tereddüt etmedim değil. Sizin önerileriniz altın değerinde.

Tarafsız olarak söylüyorum Intel fanboyluğuna gerek yok AMD Ryzen 5 3600 üstüne bakabilirsiniz hem render performansı daha iyi diye biliyorum.

Şu an i3 10100f ve h410 bir anakart ile darboğazın tümünü kapatmış olursunuz.
Ryzen işlemcileri optimum düzeyde kullanmak için yüksek frekans RAM gerekiyor. Elinizde 2133mhz RAM var, intel tabanlı bir sistem daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
Tarafsız olarak söylüyorum Intel fanboyluğuna gerek yok AMD Ryzen 5 3600 üstüne bakabilirsiniz hem render performansı daha iyi diye biliyorum.
Biraz araştırdım arkadaşlarla birlikte

bunları almayı düşünüyorum fikirleriniz nedir arkadaşlar

Biraz araştırdım arkadaşlarla birlikte

bunları almayı düşünüyorum fikirleriniz nedir arkadaşlar
Alınır

Geri
Yukarı