Çözüldü Radeon 7400M ekran kartı çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Raph

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

AMD Radeon 7400 m ekran kartı var Laptop'umda lakin oyunlara girdiğimde nedense Intel onboard ekran kartını kullanıyor ve oda yetmiyor donma yaşıyorum oyunlarda GPU Z ile resmini çektim. Sizlerle paylaşıyorum. Sistemim Win 7 yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Not: AMD Catalyst Control Center yüklenmiyor. Yüklerken mavi ekran veriyor.

1.jpg
2.jpg
4.jpg

Hocam catalyst control centerları yükleyince hangisini yüklersem yükleyeyim mavi ekran geliyor pc yeniden başlanıyor. Benim sorunum gpu z dede her yerdede ekran kartım 7400m görünüyor lakin oyunlarda onla başlatamıyorum yani onboardla çalıştırıyor oda donma yapıyor.
Ekran kartı sürücüsünü güvenli moda girip DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı deneyin yine olmazsa ekran kartında sorun olabilir.

Hocam sorunuzu tam olarak anladım galiba.

Radeon olanı kurun ama yükleme ekranında sadece Radeon Ayarları olanı seçin sürücüyü kurmasın sadece Radeon Ayarları ve Gaming Evolved gibi birşey olması lazım onları kur sorun çözülür.

Ben böyle çözmüştüm sorunumu.

win 8.1 i yüklesem düzelirmi acaba
[/QUOTE]
Benim arkta Windows 8.1 idi 10 yaptık Ekran kartını görmedi 7 yapdık sizdeki sorun oluştu 8.1 e döndük sorun çözüldü. Ondako kart HD 7670m.

win 8.1 i yüklesem düzelirmi acaba
Benim arkta Windows 8.1 idi 10 yaptık Ekran kartını görmedi 7 yapdık sizdeki sorun oluştu 8.1 e döndük sorun çözüldü. Ondako kart HD 7670m.
[/QUOTE]

Dostum allah razı olsun senden windows 10 a yükselttim ben gördü ekran kartını güncelleştirmelerle birlikte yükle dedim iso dosyası ile biraz uzun sürdü ama oldu.

Geri
Yukarı