Radeon arayüzünde nasıl FPS arttırılır?

ahmet_kıran

Hectopat
Yer
Türkiye
Bu arayüzde FPS artırma şansım var mıdır?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    736,8 KB · Görüntüleme: 71
Neredeyse hiçbir oyunda FPS arttıramazsın fakat DirectX9 oyunlarda 2-3 FPS arttırma şansın var doku filtreleme kalitesini performans yaparak.
Radeon Boost var fakat önermem.

Neredeyse hiçbir oyunda FPS arttıramazsın fakat DirectX9 oyunlarda 2-3 FPS arttırma şansın var doku filtreleme kalitesini performans yaparak.
Radeon Boost var fakat önermem.

Bir şey diyeceğim ama bir şey bilmediğin belli dostum ne alaka şimdi bu arayüzde FPS artılıyor onu biliyorum ama nasıl artırcağımı bilmiyorum o yüzden sordum performans yaparak falan yazmışsın ama alakası yok orada örtüşme önleme modu falan var bak onlarlada işlem yaparak FPS artılıyor nedense şu Technopat'ta bilmiş gibi yapan bilgisizler var sana demiyorum ama uyuz edici bir şey yani.

Bir şey diyeceğim ama bir şey bilmediğin belli dostum ne alaka şimdi bu arayüzde FPS artılıyor onu biliyorum ama nasıl artırcağımı bilmiyorum o yüzden sordum performans yaparak falan yazmışsın ama alakası yok orada örtüşme önleme modu falan var bak onlarlada işlem yaparak FPS artılıyor nedense şu Technopat'ta bilmiş gibi yapan bilgisizler var sana demiyorum ama uyuz edici bir şey yani.

AMD kart kullanıyorum ayrıca çok biliyorsan git kendin yap konu açma.

Sistem özelliklerinizi yazarsanız yardımcı olabilirim. Sanırım Valorant oynuyorsunuz işlemcinin yükü ile ekran kartının yükünü eşitleyerek yüksek performansa alabilirsiniz. Öncelikle kullanımlara bakın ve bu kullanımlara göre ayarları değiştirin. Valorant işlemciyi daha fazla kullandığı için grafik ayarlarından ekran kartını kullanan ayarları biraz daha yükselterek kullanım oranlarını eşitleyin bu sayede az da olsa bir fark göreceksiniz. Aynı şekilde Radeon softwarede bulunan birkaç ayarı etkinleştirerek FPS artışı sağlayabilirsiniz. Ekran kartınız süper çözünürlüğü destekliyorsa onu kullanabilirsiniz ciddi bir artış sağlıyor bazı oyunlarda 2 kata kadar. Kısacası @XPLSGnin dediğine katılmıyorum Radeon ayarları ile fpsnizi yükseltmeniz mümkün. Ancak sadece attığınız Radeon settingden bahsediyorsa bir şey diyemem orada ne çeşit ayarlar var bilmiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Sistem özelliklerinizi yazarsanız yardımcı olabilirim. Sanırım Valorant oynuyorsunuz işlemcinin yükü ile ekran kartının yükünü eşitleyerek yüksek performansa alabilirsiniz. Öncelikle kullanımlara bakın ve bu kullanımlara göre ayarları değiştirin. Valorant işlemciyi daha fazla kullandığı için grafik ayarlarından ekran kartını kullanan ayarları biraz daha yükselterek kullanım oranlarını eşitleyin bu sayede az da olsa bir fark göreceksiniz. Aynı şekilde Radeon softwarede bulunan birkaç ayarı etkinleştirerek FPS artışı sağlayabilirsiniz. Ekran kartınız süper çözünürlüğü destekliyorsa onu kullanabilirsiniz ciddi bir artış sağlıyor bazı oyunlarda 2 kata kadar. Kısacası @xplsgnin dediğine katılmıyorum Radeon ayarları ile fpsnizi yükseltmeniz mümkün. Ancak sadece attığınız Radeon settingden bahsediyorsa bir şey diyemem orada ne çeşit ayarlar var bilmiyorum.

Ayarlar şöyle yardım etme şansın varsa sevinirim @XPLSG yi takma onun gibi tipler burada çok var bilmiş gibi yazıp bilgili gözükmüş gibi yapıyorlar insanları yanlış yönlendirıyorlar mesaj kasmak için boş ver.

Eki Görüntüle 1387069

Ayarlar şöyle yardım etme şansın varsa sevinirim @XPLSG yi takma onun gibi tipler burada çok var bilmiş gibi yazıp bilgili gözükmüş gibi yapıyorlar insanları yanlış yönlendirıyorlar mesaj kasmak için boş ver.

@XPLSGnin dediği gibi bu ayarlardan sadece doku filtreleme gözle görülür etki yaratır. Ekran kartınız nedir Radeon Software indirebilme şansınız var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı