Radeon gelişmiş senkronizasyon monitör Hz'ini düşürüyor

Makaleler
21
Gelişmiş senkronizasyon açmazsam ekranın alt kısımlarında tearing oluşuyor açarsam bu yok oluyor ama oyunda rastgele Hz düşmeleri görüyorum. Bunu nasıl anladın derseniz oyun 160 FPS'lerde gezinirken bir anda akıcılığın azaldığını görüyorum monitörün düğmesine basıp menüyü açtığımda Hz'in 83'e düştüğünü görüyorum ardından tekrar yükseliyor. Burada gizli V-Sync mi var anlamadım gitti garip garip sorunlar hep beni buluyor. Ekran kartı RX 6700.

feem_d999df526532a606_IMG_20230629_154623.jpg

Yırtılma sabit mi kalıyor?

Ekran kaç Hz?
165. Yırtılma ekranın alt kısımlarında oluyor ve dümdüz bir çizgi halinde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonunda aynı sorunu yaşayan birilerini buldum. 22.11.2'den sonra yaşamaya başladım bu sorunu 23.5.2'de düzeldiğini sanıyordum ama yanılmışım.

OC ile 165 Hz oluyor olabilir, sorun monitör gibi, daha düşük bir yenileme hızında denediniz mi?
144 yaptığımda şimdilik göremedim testlere devam ediyorum. Monitör arızası gibi gelmedi yine de bana.

Reddit'ten alıntı: Enhanced sync (+ Freesync) has been bugged since 23.x.x, I have the exact same issue as you, what it is normally supposed to do is keep your framerate unlocked but prevent tearing by only sending the most recent frames to your monitor and dropping the rest.

Yeni konular

Geri
Yukarı