Radeon HD 6450 sistem yükseltmek

Samet_Ege85

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım bu ekran kartım yeni ona göre Minecraft'ı akıcı bir şekilde Camtasia ile videoda iken oynamak istiyorum anakart ve RAM SSD, işlemci. Ucuz olursa sevinirim.
Bir de Camtasia'da akıcı bir şekilde video montaj istiyorum bir de ben After Effects'de kullanıyorum.
Screenshot_17.png
Screenshot_18.png
Screenshot_16.png

Son düzenleme:
Maalesef o sistemler bu söylediklerini Yapacak bir Upgrade şansınız yok Anakartınızın Limitleri buna izin vermez. 2.el olarak temiz parçalar bulup işlemci ve RAM tarafında belki bir şeyler yapılabilir ancak harcayağınız ücret tamamen çöp yatırım olacaktır. 4 çekirdekleri özel işlemcilerin gücü hala tartışılır seviyelerde ancak onu soğutmak için kullanacağınız fan ve tüketeceği güç derken güç kaynağı alacaksınız. SSD anakartınızın veri yolları için çok hızlı olduğundan Max %50 performans ile çalışacaktır. Ve günün sonunda maalesef Tatmin olmayabilirsiniz.

Maalesef o sistemler bu söylediklerini Yapacak bir Upgrade şansınız yok Anakartınızın Limitleri buna izin vermez. 2.el olarak temiz parçalar bulup işlemci ve RAM tarafında belki bir şeyler yapılabilir ancak harcayağınız ücret tamamen çöp yatırım olacaktır. 4 çekirdekleri özel işlemcilerin gücü hala tartışılır seviyelerde ancak onu soğutmak için kullanacağınız fan ve tüketeceği güç derken güç kaynağı alacaksınız. SSD anakartınızın veri yolları için çok hızlı olduğundan Max %50 performans ile çalışacaktır. Ve günün sonunda maalesef Tatmin olmayabilirsiniz.
anakarttıda değiştircem

Hocam, alacağınız anakarta göre işlemci tavsiyesi yapılabilir. Aynı zamanda RAM tavsiyesi de buna göre yapılır. SSD olarak Patriot veya Apacer alabilirsiniz.

Anakarttıda değiştireceğim

Bahsetmiş olduğunuz ekran kartıyla Vega 3 GPU'su arasında Teoride yaklaşık 4 kat performans farkı var Size tavsiyem Uygun yollu bir şey yapmak isterseniz. AMD Athlon 3000G işlemci buna uygun 2.elde olabilir bir anakart Patriot veya Crucial SSD RAM tarafında zaten büyük bir devrim yaşayacağınız kesin 667-800 MHz'lik RAM'lerden direk 2400-3000 MHz RAM'lere geçiş yapacaksınız. Burada GB o kadar da önemi olmayacak. Max 8 GB öneririm. 2 ay önce aynı bu sistemli bir kasayı 1200-1500 TL arasında toplamıştık diye hatırlıyorum. ARaştırıp bulabilirsiniz Yardım istersenizde Forumda yardımcı olacak insanlar çıkacaktır.

Bahsetmiş olduğunuz ekran kartıyla Vega 3 GPU'su arasında Teoride yaklaşık 4 kat performans farkı var Size tavsiyem Uygun yollu bir şey yapmak isterseniz. AMD Athlon 3000G işlemci buna uygun 2.elde olabilir bir anakart Patriot veya Crucial SSD RAM tarafında zaten büyük bir devrim yaşayacağınız kesin 667-800 MHz'lik RAM'lerden direk 2400-3000 MHz RAM'lere geçiş yapacaksınız. Burada GB o kadar da önemi olmayacak. Max 8 GB öneririm. 2 ay önce aynı bu sistemli bir kasayı 1200-1500 TL arasında toplamıştık diye hatırlıyorum. ARaştırıp bulabilirsiniz Yardım istersenizde Forumda yardımcı olacak insanlar çıkacaktır.
teşekkürler bi sizin dediğiniz ürünlerden seçtim birde kendi seçtiğim ürünler doğrumu seçmişim hangisini alıyım sölermisiniz

Dosya Ekleri

• Screenshot_19.png
    Screenshot_19.png
    65 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20.png
    Screenshot_20.png
    140,4 KB · Görüntüleme: 17
3000G'ye o kadar ücret ödemeniz doğru değil. Normalde 2.el 300-400 TL'lik işlemcidir kendini o kadar ücret ödedikten sonra 100 TL daha fazla verip Ryzen 3 3200G ya da 2200G almak daha mantıklı olacaktır. RAM tarafında uyumluluk sorunu çekmemeniz adına Kingston veya Corsair gibi markalara yönelmenizi tavsiye ederim.

3000G'ye o kadar ücret ödemeniz doğru değil. Normalde 2.el 300-400 TL'lik işlemcidir kendini o kadar ücret ödedikten sonra 100 TL daha fazla verip Ryzen 3 3200G ya da 2200G almak daha mantıklı olacaktır.

O zaman AMD Ryzen 3G alayım olmazmı bir de benim seçtiklerim nasıl bide ben para biriktirip alcam ikinci el istemiyom sıfır

Kafanızda daha belirgin birşey olması adına bu resmi paylaşıyorum. ilk paylaştığınız fotoğraftaki ürünler olabilir sadece Ram tarafında güncelleme şart. 2. fotoğrafı tavsiye etmiyorum 7 -8 yıllık işlemci ve anakart seçmişssiniz.

1614324913865.png

Geri
Yukarı